בזכות גלאי עשן: חיי משפחה ניצלו באש

יוסי לוז
ה' שבט ה'תשפ"א 18/01/21
במהלך הלילה האחרון שריפה פרצה בדירה בשכונת מעו"ף בחריש, אך בעקבות גלאי עשן שצפצף התעוררו בני הבית והספיקו לצאת, בחסדי שמים לפני שקרה אסון • השריפה פרצה כתוצאה מכשל חשמלי בסלון הבית בזמן שכל בני הבית נמו את שנתם, אך אודות לגלאים הם התעוררו וניצלו מאסון

ועל נסיך: שריפה שפרצה בלילה האחרון בדירת מגורים ברחוב תנופה שבשכונת מעו"ף בעיר יכלה להיגמר באסון נוראי, אך בשל גלאי עשן שהותקן מבעוד מועד בבית, בני המשפחה התעוררו והספיקו לצאת מהדירה כשהשריפה הייתה בראשיתה ובכך נמנע אסון גדול.

במהלך היום הגיע חוקר דליקות  לדירה ובחן את הזירה והבין כי השריפה החלה כתוצאה מכשל חשמלי בסלון הבית. חוקר הדליקות שוחח עם בעלי הבית שסיפרו כי צפצוף גלאי העשן המותקן בבית הוא שהעיר אותם. הם זיהו את השריפה בתחילתה ויצאו מהדירה ובכך נמנע אסון גדול.

בעל הדירה שיחזר היום את שארע ואמר: "היה לי קצר חשמלי בסלון. הגלאי עשן שמותקן בפרוזדור, בין חדרי השינה, זיהה את העשן והחל לצפצף בכדי להזהיר אותנו. התעוררתי וראיתי שהוא ממשיך לצפצף והבנתי שיש שריפה".

"הערתי את אשתי ושלפתי את הילדים מהמיטות בכדי שייצאו החוצה ובמקביל הורדתי את מתגי החשמל בכדי למנוע סיכון גדול יותר", הוסיף בעל הדירה, תוך שאמר, כי "מי שרוצה להציל את חייו וחיי משפחתו שיקרה לו, ממליץ לו להשים את הגלאי הזה. אנחנו ישנו והוא ממש הציק לנו באוזן ובזכות הדבר הזה ניצלנו".