בעצרת בחירות: הוכרז על הקמת סניף דגל התורה בחריש

יוסי לוז
י"א ניסן ה'תשפ"א 24/03/21
הקהילה הליטאית בעיר הולכת ומתרחבת וב'דגל התורה' הוחלט להקים סניף בעיר, בכדי לקחת "חסות גם על חריש” • במהלך יום הבחירות ואף קודם הגיעו ח"כי המפלגה וגורמים בעירים במפלגה לעיר ועקבו מקרוב אחר הפעילות • יהדות התורה רשמה הישג בבחירות וקבלה קרוב ל-200 קולות
חבר הכנסת משה גפני בעצרת בחירות בעיר
חבר הכנסת משה גפני בעצרת בחירות בעיר

התרחבותה של הקהילה הליטאית בעיר, עלתה מדרגה במערכת בחירות זו עם הכרזתו של יו"ר יהדות התורה, חבר הכנסת משה גפני, כי יוקם סניף 'דגל התורה' בעיר, אודות להתרחבות הקהילה והכרחיות שבהקמת סניף למפלגה בחריש.

מאז הבחירות לכנסת ה-21 לפני כשנתיים, יהדות התורה, לצד ש"ס, רושמת עלייה מתמדת בשיעורי ההצבעה בחריש ובמערכת הבחירות האחרונות היא כבר הורגשה בשטח, עם הקמת מטה פעיל למפלגה יחד עם ביקורי חברי הכנסת של 'דגל התורה' שהגיעו לעקוב מקרוב אחר הפעילות בעיר.

ביום שני השבוע נערכה עצרת לקראת הבחירות לכנסת ה-24, שעות ספורות קודם פתיחת הקלפיות, בהשתפות היו"ר הוותיק של 'דגל התורה' חבר הכנסת משה גפני, רב הקהילה בחריש הגאון הרב דוד שמואל רייסנר, יו"ר המחלקה המוניציפאלית של דגל התורה מנחם שפירא, אחראי מטה צפון של 'דגל התורה' וסגרה"ע כרמיאל פיני סירוקה ובהשתתפות עשרות מתושבי העיר.

במהלך דבריו הכריז חבר הכנסת משה גפני על הקמת סניף 'דגל התורה' בחריש, תוך שהוסיף כי "אנחנו לוקחים חסות גם על העיר חריש", בעקבות התפתחות הקהילה החרדית בכלל והליטאית בפרט.

הצהרה זו, לא הגיע בכלל ריק וביום הבחירות ב'דגל התורה' לא שכחו את חריש. במהלך היום הגיע חבר הכנסת אליהו ברוכי יחד עם אחראי מטה צפון פיני סירוקה וצבי רבינסקי מראשי וועדת הדיור של דגל התורה, בכדי לעקוב מקרוב אחר הפעילות.

שעה ספורה קודם סגירת הקלפיות ובבליץ אחרון של פעילות להצלחת המערכה, הגיע סגן שר התחבורה אורי מקלב למטה 'דגל התורה' בעיר ואמר, כי "דווקא במקומות הללו חייבים למצות את הכוח שלנו. הגדלת הכוח במקומות האלה מחזקת את הכוח החרדי כולו".

חבר הכנסת אורי מקלב בביקור ביום הבחירות | צילום: פנחס עמנואל