בשורה: צבע העיר עודכן והלימודים יחזרו לסדרם

יוסי לוז
כ' אדר ה'תשפ"א 04/03/21
לאחר מאמצים ובשל פעילות ראש העיר יצחק קשת מול משרד הבריאות, במסגרתם הציגה העירייה נתונים משלה, צפוי משרד הבריאות לעדכן את חריש לעיר 'כתומה בהירה' במדד הרמזור • משמעות הדבר, כי הלימודים בעיר צפויים לשוב לסדרם כבר ביום ראשון הקרוב, כפוף למגבלות הכלל ארציות
צילום רקע: מתוך אתר מאוחדת
צילום רקע: מתוך אתר מאוחדת

לאחר שאתמול הודיעו כי הלימודים בחריש שוב יימשכו במתכונת למידה מרחוק, בשעה האחרונה מעדכנים בעיריית חריש לאחר מאמצים עודכן צבע העיר במדד הרמזור ל'כתום בהיר' ובהתאם לכך הלימודים יישבו לסדרם כבר ביום ראשון הקרוב, בכפוף לאישור הממשלה.

בעיריית חריש מסבירים את פשר השינוי מאז אמש ומציינים כי "בנקודת הזמן שבה נקבעו צבעי הרמזור השבועיים של היישובים בכל הארץ, נתוני התחלואה של חריש היו ממש על הגבול שבין הצבע 'כתום בהיר' (שמאפשר פתיחת מוסדות חינוך) לבין 'כתום כהה' (שלא מאפשר פתיחת מוסדות חינוך)".

מרגע שנקבע שהצבע של חריש הוא 'כתום כהה', פתחה העירייה במרתון של בדיקת הנתונים מול משרד הבריאות, כשלצורך כך אף העבירה העירייה למשרד הממשלתי נתונים משלה, ולאחר שהוצלבו הנתונים התברר שברגע הקובע את צבעי הרמזור – חריש הייתה בצבע "כתום בהיר".

לאור דרישת ראש העיר יצחק קשת, צפוי להודיע משרד הבריאות רשמית שהצבע של חריש הוא 'כתום בהיר', שמשמעותו היא פתיחת מוסדות החינוך כבר ביום ראשון הקרוב, בהתאם למגבלות הארציות הקיימות.

בעירייה מוסרים, כי זו בשורה משמחת, אך  לפתיחת מוסדות החינוך עלולות להיות השלכות על מצב התחלואה בחריש. הנתונים שפורסמו אתמול אחרי הצהרים והיום מצביעים על היקף תחלואה רחב בחריש, בעיקר בקרב ילדים.

נכון לשעות הצהרים היום ישנם בחריש 108 ילדים ובני נוער חולים. 47 מהם פעוטות, 22 ילדים בגילי 4-6, 30 ילדים בגילי 7-12 ועוד 9 בני נוער עד גיל 18, כאשר יותר ממחצית מכלל החולים בעיר (198) הם ילדים ובני נוער.

"לאור ההתפתחויות גיבש ראש העיר יצחק קשת, בתמיכת חברי מועצת העיר, את המתווה הבא ולפיו: הלימודים בעיר ייפתחו ביום ראשון בכל המסגרות, בהתאם למגבלות הארציות ובכפוף לכך שהממשלה תאשר את המלצות משרד הבריאות (הודעה על פעילות הצהרונים תימסר בהמשך)", מסרו בעירייה.

"חוגים ופעילויות פנאי בשעות אחר הצהרים לא יתקיימו, למרות שההנחיות מאפשרות את פעילותם", מוסיפים בעיריית חריש ומדגישים, כי "כל צעדי החירום שעליהם הכריזה העירייה אתמול יישארו בתוקף עד להודעה חדשה: תגבור אינטנסיבי של האכיפה, סגירת בתי הכנסת, עידוד חיסונים, הפעלת מגן חינוך".

תוכנית 'מגן חינוך', במסגרתה יעודדו את הורי תלמידי בתי הספר בחריש להצטרף לתוכנית הארצית, תאפשר להפעיל את בתי הספר פתוחים גם במקרה שבו חלילה חריש תוגדר שוב בצבע 'כתום כהה' או אפי' בצבע אדום.

התוכנית מעמידה תנאי מרכזי אחד לפתיחת בתי הספר: הסכמה כתובה מראש של 75% לפחות מההורים ומאנשי הצוות החינוכי בכל בית ספר, לקיום בדיקת קורונה אחת לשבוע לכל תלמיד ואיש צוות. בהתאם לכך, כל בית ספר בחריש שיגייס את ההסכמות הדרושות יוכל להיכנס לתוכנית.