בשורה: "תקודם החלטת ממשלה נוספת לחריש"

יוסי לוז
כ"ב תמוז ה'תש"פ 14/07/20
בעקבות ההחלטה שלא לאשר הקמת יחידות דיור נוספות בגבולות העיר, בשל היעדר שטחי תעסוקה - ראש העיר סיכם עם ראש הממשלה לקדם החלטת ממשלה חדשה שתזרים תקציבים רבים להמשך בנייתה של חריש • יצחק קשת: "הוחלט על הקמת צוות פרויקט חריש בהובלת משרד ראש הממשלה"

על רקע ההחלטה על הקפאת היתרי הבנייה ליחידות דיור נוספות בעיר, אמש נפגש ראש העיר יצחק קשת עם ראש הממשלה בנימין נתניהו במשרד ראש הממשלה בירושלים ובמהלכו סיכמו השניים כי משרד ראש הממשלה יגבש יחד עם משרדי הממשלה הרלוונטיים החלטת ממשלה חדשה שתזרים תקציבים רבים להמשך בנייתה של חריש.

נזכיר, כי לפני כשלושה שבועות פורסם כי בשל התכנון הלקוי, בין היתר בהיבט של היעדר שטחי התעסוקה כפי שהוקצו לעיר במקור, חריש תזדקק להגדלת התמיכה הממשלתית בהיקף של עשרות מיליוני שקלים בשנה - בכדי לעמוד ביעדים הממשלתים שהוצבו לה, לפיהם קצב הגידול שלה יהיה אכלוסם של 10,000 תושבים חדשים בעיר בשנים הקרובות.

על פי ההערכות של עיריית חריש, התווספות כה גדולה של תושבים במצב הנוכחי (של היעדר שטחי תעסוקה) תביא לכך שהגרעון התקציבי שלה יגיע יעמוד כל שנה בין 25-40 מיליון שקלים. בשל כך, בעירייה הודיעו כי לא יתנו יותר היתרי בנייה ואף לא יקדמו הקמת שכונות חדשות ותוכניות שונות, מחשש לקריסה כלכלית.

אמש, לאחר הפגישה עם ראש הממשלה, פרסם ראש עיריית חריש הודעה לתושבים. תחת הכותרת "ראש הממשלה איתנו!", כתב יצחק קשת: "שמח לבשר על פגישה מצוינת שקיימתי עם ראש הממשלה בנימין נתניהו לקידום החלטת ממשלה נוספת לחריש".

"לאחרונה סיפרתי לכם על עבודת העומק שאני עושה מול משרדי הממשלה, ועל החלטתי שלא לאשר הקמת יחידות דיור נוספות עד שנקבל תקציבים ממשלתיים", הוסיף קשת והסביר, כי "חריש היא עיר בבנייה עם הוצאות גבוהות והכנסות מועטות, ולא יכולה להישען רק על הכנסות בארנונה ממגורים".

ראש העיר הוסיף ושיתף: "בעיצומו של המהלך התקשרתי לראש הממשלה, והוא הסכים מייד להירתם. בפגישתנו היום סוכם שמשרד ראש הממשלה יגבש ביחד עם משרדי הממשלה הרלוונטיים החלטת ממשלה חדשה שתזרים תקציבים רבים להמשך בנייתה של חריש. מיד לאחר פגישתנו התקיימה פגישת עבודה נוספת עם סמנכ"ל פיתוח פנים במשרד ראש הממשלה, ליאור פרבר, והוחלט על הקמת צוות פרויקט חריש בהובלת משרד רה"מ".

"תושבים יקרים, שלא נטעה", צינן קשת מעט את ההתלהבות והוסיף, כי "הדרך לאישור החלטת ממשלה נוספת לחריש עוד ארוכה ורצופת קשיים. על סדר היום הלאומי עומד כעת משבר הקורונה, אין עדיין תקציב מדינה מאושר וישנם עוד אתגרים רבים. אבל היום עשינו צעד משמעותי בדרך אל המטרה ולמען חריש!".