בתוך שבוע: מספר החולים בעיר הכפיל עצמו • "וּמִי בַמַּגֵּפָה"

יוסי לוז
ט' תשרי ה'תשפ"א 27/09/20
עלייה מדאיגה במצב התחלואה, על פי העדכון האחרון מספר החולים בעיר עומד כעת על 88 חולים פעילים - פי שניים מאז יום שני שעבר • נוסף על כמות החולים, מאות שוהים בבידוד ובעירייה פרסמו על שורת הגבלות, כמו גם על מתווה התפילות ביום כיפור • בעירייה מבקשים: "הקפידו על ההנחיות והימנעו מהתקהלויות"
צילום: כללית
צילום: כללית

מצב התחלואה בחריש ממשיך לטפס. נכון לבוקר זה 88 תושבי העיר מוגדרים כחולים פעילים, עלייה של 29 חולים מאז יום חמישי האחרון. בנוסף, על פי העדכון של עיריית חריש מיום חמישי, 444 מתושבי העיר נמצאים בבידוד כעת בעקבות חשיפה לחולי קורונה מאומתים.

על פי העדכון האחרון של משרד הבריאות מהשעות האחרונות, נכון לעכשיו ישנם במדינת ישראל 68,788 חולים פעילים. מתוך כלל החולים מאושפזים בבתי החולים 1,512 חולים ו-749 מהם מצבם קשה, כאשר 196 מתוכם מחוברים למכונות הנשמה. מאז פרוץ הנגיף אובחנו 229,374 חולים בישראל כמאומתים לנגיף, כשמתוכם החלימו 159,136 ולהבדיל 1,450 נפטרו.

מאז פרוץ הנגיף 293 מתושבי חריש אומתו כחיוביים לנגיף, כשמתוכם הבריאו 205 עד כה. בשבוע האחרון מספר החולים בעיר הכפיל עצמו, כשנכון ליום שני שעבר מספר בחולים בעיר עמד על 44 חולים בלבד ואילו ביום חמישי על 59 חולים. נכון להיום, שיעור התחלואה בעיר במדד יחסי ל-100,000 תושבים הוא 600 חולים.

בהודעה שפרסמה העירייה בסוף השבוע נמסר, כי  בהתאם להגבלות החדשות שהחלו בערב שבת ויהיו בתוקף לשבועיים, עם אפשרות הארכה בכפוף להערכת מצב התחלואה, "ניתן יהיה לקיים תפילות בשטח פתוח בלבד במרחק של עד 1,000 מטר מהבית, בכפוף למגבלת ההתקהלות של עד 20 איש ולשמירה על מרחק של 2 מטרים בין אדם לאדם".

בעירייה ציינו כי הגבלות אלו יהיו תקפות לשבועיים אלו, למעט תפילות יום כיפור, להן נקבע מתווה מיוחד. על פי הודעת העירייה: "כמו בראש השנה, גם ביום הכיפורים תעמיד העירייה לרשות בתי הכנסת והמניינים הפועלים בחריש כ-40 כיתות נוספות במוסדות החינוך בעיר, כדי שיוכלו לפצל את קבוצות המתפללים ולקיים את תפילות החג בהתאם להנחיות".

בעירייה הוסיפו לציין, כי ציידו את כיתות אלו  בכ-400 כיסאות וכ-200 מחזורי תפילה, בכדי לאפשר את קיום מניינים אלו בצורה נוחה ועל הצד הטוב ביותר. "אנו קוראים לכל המתפללים להקפיד הקפדה יתירה על כל ההנחיות, ובעיקר על מניעת התקהלויות מעבר למספר המתפללים המותר", נמסר מהעירייה.

נוסף על כך, במסגרת ההגבלות, חל איסור על פתיחת שווקים והפעלת דוכנים באופן כללי, כמו גם פעילות ספורט וכדו'. ארבעת המינים יוכלו להימכר בחנויות חיוניות, או בחנויות שמוכרות את ארבעת המינים בלבד.