איכות הסביבה: השרה גמליאל ערכה ביקור עבודה בעיר

יוסי לוז
ט"ו אייר ה'תשפ"א 27/04/21
השרה להגנת הסביבה הגיעה במהלך היום לביקור בחריש וישבה לפגישת עבודה עם ראש העיר יצחק קשת ואחראי איכות הסביבה גיל פישר • בין הנושאים שנידונו, היה עניין מיגור תופעת המשרפות הפועלות בסביבת העיר - והצוות המקצועי ביקש לדווח על מפגעים בזמן אמת

במהלך היום אירח ראש העיר יצחק קשת את השרה להגנת הסביבה גילה גמליאל, יחד עם חבר מועצת העיר גיל פישר,  האחראי על תחום איכות הסביבה – ואלו ישבו לישיבת עבודה, במהלכה עלו שלל נושאים על השולחן, כאשר בחלקם התקבלו החלטות ואילו אחרים ממתינים לתקצוב.

בין הנושאים שנדנו בפגישה היו עזרה במיגור תופעת המפחמות/משרפות הפועלות בסביבת חריש. הצוות המקצועי של המשרד טען כי מאז חודש ינואר לא התקבלו תלונות במוקד הסביבה בנושא ובכל מקרה ציין כי יש לדווח למוקד בזמן אמת בטלפון 6911*.  

בנוסף דברו המשתתפים על הצטרפות חריש לאיגוד ערים לאיכות הסביבה - וסוכם כי הנושא יקודם על ידי מנהל מחוז צפון במשרד להגנת הסביבה ומנהל אגף ת"ל ברשות, כאשר עם הצטרפות העיר גם נושא רכז חינוך סביבתי יקודם.

כמו כן, עלה נושא חווה חקלאית חינוכית וחממה יצרנית עירונית, הכוללות חינוך סביבתי לשמירה על יערות עירון כמסדרון אקולוגי - וסוכם כי הנושא יקודם בין המשרד להגנת הסביבה ומשרד החינוך.

בפגישה סוכם כי בקרוב יצא לביצוע קידום חריש כחלוצה בפיילוטים סביבתיים בחדשנות וקיימות של המשרד להגנת הסביבה וכמו נדונו האפשרויות של סיוע בתקצוב הקמת מרכזי מחזור וכן הקמת מרכז קיימות בעיר שיחנך לקיימות, מחזור ואהבת הטבע.