ההתנכלות נמשכת: פעילים הפריעו את תפילת השבת והתלוננו

יוסי לוז
ג' כסלו ה'תשפ"ב 07/11/21 5
במהלך השבת עצרו כוחות המשטרה את אחד מאברכי 'תולדות אהרן' בשכונת בצוותא, לאחר שאחת השכנות שהפריע להם בתפילתם, טענה לתקיפה • עם צאת השבת הוא שוחרר לביתו ובדיון שנערך היום ביקשה המשטרה להאריך את מעצרו
ארכיון | צילום: מהדריניוז
ארכיון | צילום: מהדריניוז

לאחר שקומץ פעילים ניסה לחסום את דרכם של בני קהילת תולדות אהרן בסוף השבוע שעבר, במהלך השבת האחרונה אחת השכנות בבניין הפריעה לבני הקהילה להתפלל, ולמרבה האבסורד עם סיום התפילה אחד המתפללים נעצר ושוחרר רק עם צאת השבת.

נזכיר, כי לפני כשבועיים וחצי ולאחר שבית המשפט דחה את הערעור על הצו המנהלי שהוצא, פשטו פקחים וכוחות משטרה על אותה הדירה, פינו את המתפללים, סגרו והלחימו את דלת הכניסה ואף הוסיפו מספר מנעולים בניסיון למנוע כניסה נוספת לדירה, לצד צו שנתלה ובו הודעה על איסור כניסה למקום למעט בעל הדירה.

על אף זאת ובהיעדר פתרון אחר, מאז נכנסו בני הקהילה למקום מספר פעמים וכוחות המשטרה הוזעקו לשם מעת לעת. בסוף השבוע האחרון ניסו מספר פעילים מהשכונה למנוע את כניסתם לבניין, לאחר שחסמו את הכניסה לבניין בגופם, אך לאחר זמן ממושך הגיעו כוחות משטרה למקום והרחיקו אותם.

לאחר אין סוף הצקות ומלחמות כנגדם, במהלך השבת האחרונה המאבק עלה שלב. בזמן שבני הקהילה התפללו תפילת שחרית של שבת בדירה אחרת בבניין זה, הגיעה אחת השכנות בבניין ודחפה קיסם במתג הפעמון של הדירה בניסיון להפריע להם בתפילתם.

בלית ברירה ולאחר שהדבר הפך לבלתי נסבל כמה מבני הקהילה ניסו להרחיקם מהמקום, בין היתר באמצעות כיסאות שנדחפו לכיוונם של הפעילים שעוררו פרובוקציה – ובעקבות כך אלו מיהרו להגיש תלונה על תקיפה.

ניידות משטרה הוזעקו למקום ועם סיום התפילה הם עמדו יחד עם אותה שכנה שהצביעה על אחד האברכים שלטענתה 'תקף' אותה. מבלי לשמוע את טיעוניו וגרסתו, ומבלי לקחת עדויות, הוא נעצר במקום ונלקח בניידת, בעיצומה של השבת, לתחנת המשטרה.

מעט זמן לאחר צאת השבת שוחרר האברך שנעצר לביתו, כאשר בני קהילת 'תולדות אהרן' ערכו לו קבלת פנים ושוב הותקפו על ידי שכנים מוסתים, כאשר גם אז הוזעקה משטרה למקום על ידי פעיל חילוני מהשכונה, זאת לאחר שהוא עצמו זרק דקות קודם לכן ביצים לעבר בני הקהילה. תלונה הוגשה כנגדו.

אחד מתושבי השכונה מספר ל'מהדריניוז חריש', כי "לעבר בני הקהילה נזרקו ביצים ודברים נוספים ואף קודם לכן, בשבת אחר הצהריים, מספר פעילים שפכו מים לעבר תושבים חרדים, גם כאלו שאינם מ'תולדות אהרן'"

מדוברות המשטרה (מנשה) נמסר, כי "המשטרה הגיעה אתמול לבניין בחריש וזאת בעקבות דיווח על תקיפת תושבת המקום ע"י אדם אחר. ע"פ החשד, בקומה העליונה בבניין התקיימה בשעות אחה"צ תפילה ובעקבות כך אחת השכנות התלוננה בפני המתפללים על הרעש הבוקע מהדירה".

"חילופי הדברים הובילו כאמור לתקיפתה של השכנה לאחר שאחד המתפללים השליך לעברה כיסא", הוסיפו במשטרה, תוך שציינו, כי "כוחות המשטרה שהגיעו למקום עצרו את התוקף והבוקר התקיים דיון בבית המשפט בחדרה בבקשה להאריך את מעצרו".

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.
  • כן הטרוריסטים ממש יפה לכם עזבו סיפורים אתם שונאים אותנו רק בגלל שהסבות שלכם היו דתיים כמונו וקשה לכם לראות אותנו ולקבל ייסורי מצפון על איך שאתם נראים, יש דברים שאדם חושב שאינם נכונים אבל בתת מודע פשוט ופשוט שזו הסיבה
  • איזה כתבה שקרית. הוא רדף אחריה כשהיא ביקשה בנימוס להיות טיפה השקת וזרק על הגב שלה כיסא! הקבוצה הזאת ממש טרוריסטים! אין שום קשר לדת, אמונה או כל דבר אחר הקשור ביהדות. פשעים מחבלים הם. בושה בושה בושה!
  • מתקיימת מלחמת דת בחריש אין מה לעשות
    חלק מנסים לקיים את מצוותם וחלק אטיאיסטים נגד התורה
    בושה וחרפה לאנושות
  • בצוותא מספקת כותרות של עיר שלימה, אם לא מדינה...
  • למה, למה העירייה לא דואגת לפתרון ומסיימת את הסאגה הזו