הזוי: פעיל להב"ה אוים בביתו על ידי בלשים • צפו

יוסי לוז
כ"ג סיון ה'תשפ"א 03/06/21
בלשי משטרה שהגיעו בבוקר יום רביעי לביתו של משה בן זיקרי, תושב העיר ופעיל ימין מוכר, הזהירו אותו כי אם מתכוון להגיע למצעד התועבה הוא עלול להיעצר מעצר מנע • משה בן זיקרי 'למהדריניוז חריש': "כל אדם ירא שמים צריך למחות על כך בכל תוקף כל אחד בדרכו שלו, אך לא בצורה אלימה חלילה"
הבלשים בביתו של בן זיקרי | תיעוד
הבלשים בביתו של בן זיקרי | תיעוד

רגע לפני מצעד התועבה שנערך בירושלים, בשעות הבוקר אמש, יום רביעי, הגיעו בלשי משטרה לביתו של תושב העיר ופעיל להב"ה משה בן זיקרי - והזהירו אותו שלא להגיע להפגנה שנערכה על ידי ארגון להב"ה כנגד המצעד.

משה בן זיקרי, פעיל ימין מוכר, התחפש לפני מספר שנים לאחד ממשתפי המצעד ועלה לבמה בניסיון  לשבש את האירוע. בשיחה עם הבלשים הוא הבהיר, לאחר שהזהירו אותו כי אם יגיע למצעד הוא עלול להיעצר מעצר מנע כמו בכל  שנה - כי מעולם לא עבר על החוק וכל מעשיו חוקיים ולגיטימיים.

בשיחה עם 'מהדריניוז חריש' מספר בן זיקרי, כי מאותו הרגע בו קיבל את האזהרה הוצמד לו מעקב וכל יציאה שלו מהבית מתועדת. "לצערי לא התאפשר לי לבוא ולהשתתף בהפגנה שנערכה ביום חמישי בירושלים, בשל האזהרה החד משמעית שקבלתי מהמשטרה", מספר בן זיקרי ומוסיף, כי "חופש ההפגנה במדינה שלנו ,תקף רק לצד אחד".

בהתייחסו למצעדם עצמם, אומר לנו בן זיקרי, כי "זו בושה שמדינת ישראל אפשרת מצעד שכזה בחוצות ירושלים ובכל הארץ בכלל. כל אדם ירא שמים צריך למחות על כך בכל תוקף כל אחד בדרכו שלו, אך לא בצורה אלימה חלילה".

בארגון להב"ה התייחסו למקרה זו ולמקרים דומים אצל פעילים נוספים ומסרו בתגובה, כי "אנו רואים בחומרה את הניסיון של המשטרה לשבש את ההפגנה שהיא עצמה אישרה, ולהלך אימים על אזרחים שומרי חוק. ידע כל שוטר שיעכב או יעצור אזרחים שיגיעו להפגין על פי חוק – שתוגש נגדו תביעה אזרחית באופן אישי. אנו קוראים לציבור לא להירתע מהניסיונות של המשטרה לשבש את ההפגנה, ולהגיע בהמוניו להפגין נגד המצעד".

ל'מהדריניוז חריש' נודע, כי בחריש עצמה אמור להתקיים בעוד כחודשיים מצעד מעין זה וכבר כעת עסקני העיר פועלים להביא לביטולה, ולכל הפחות לצמצמה עד כמה שאפשר, על מנת שלא לפגוע ברגשות התושבים ולמנוע חילול שם שמים בראש כל חוצות.