התשובה לשנאה: קבלת שבת המונית ברחובה של עיר

יוסי לוז
ט"ז טבת ה'תשפ"א 31/12/20 1
בתשובה להסתה ולרמיסת השבת בשבועות האחרונים ברחבי העיר, הציבור הדתי בעיר מארגן 'קבלת שבת' המונית בשדרת דרך ארץ בעיר • תושב חילוני ל'מהדריניוז חריש': "אני שמח על מפגן הכוח שייערך בשבת הקרובה ומייחל להצלחתה. לא חייבים להיות דתיים בכדי להזדעק על חילולה של השבת"
צילום: ישראל ברדוגו
צילום: ישראל ברדוגו

בעקבות המאבק הממושך בעיר כנגד צופרי השבת ושומריה, באמצעותו מנסים פרובוקטיביים מהעיר לשסע את המגזרים בעיר איש באחיו, בשבת הקרובה ייצאו תושבי העיר ל'קבלת שבת' המונית ברחובה של עיר על הטיילת שבשדרת רחוב דרך ארץ בעיר, תחת הכותרת 'חרישניקים מקבלים שבת'.

"אומרים לא לחילולי השבת! אומרים לא לפילוג וההסתה נגד הציבור הדתי", נכתב במודעה הקוראת לציבור לבוא וליטול חלק, בסימן השתתפות של "כל הקהילות על שלל גווניהם. כל מנהיגי הציבור הדתי יחד".

"המחאה לא מאורגנת על ידי שום צד קהילתי כזה או אחר, כולנו כל הקהילות הדתיות יחד", מובהר במודעה, תוך שצויון כי לא תינתן במה לשום צד פוליטי וכי היא המחאה המכובדת היא כל כולה לקידוש השם, ללא הפרעות לשכנים וללא פרובוקציות.

קבלת השבת ההמונית תחל בשעה 16:30 בדיוק והציבור יתמקם בין הכיכר שמול קופת החולים 'לאומית' לבין הכיכר הבאה שמול חנות האופניים.

נזכיר, כי דבר זה נערך לאחר מספר שבתות בהם קיצוניים מהעיר מסתובבים בעיר ומפירים את שלוותה של השבת באמצעות צפירות ומוזיקה מרעישה, בכדי להתריס ולהתסיס את העיר ולהגביר את הקרע והשנאה בין הציבור הדתי לשאינו דתי.

אודות לקבלת השבת ההמונית והתשובה לאלו המנסים לגרום לקיטוב בעיר - ישנה היענות גבוה מצד הציבור הדתי וגם מאלו שאינם. רבים מקרב הציבור הכללי המתגורר בעיר, מגבים את מארגני המחאה ואף נותנים את תמיכתם, חלקם בגלוי וחלקם מאחורי הקלעים.

"השנאה לציבור הדתי והחרדי ולשבת בכללותה, שבר בשבועות האחרונים שיאים שלא ידענו עליהם מעולם", אומר ל'מהדריניוז חריש' אחד מתושבי העיר הלא דתיים. "אני שמח על מפגן הכוח שייערך בשבת הקרובה ומייחל להצלחתה. לא חייבים להיות דתיים בכדי להזדעק על חילולה של השבת".

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.
  • אני בעד אחדות ואני בעד קבלת שבת של כל החיבורים יחד בכדי לקבל את שבת המלכה בשימחה ואהבה. למה צריכים להשתמש בשבת בכדי להיות נגד משהו? למה להשתמש בשבת להיות נגד חילול שבת? בכדי לתת שבת קודש את מוקמה המיוחדת היא צריכה להיות סמל של חיובי, בעד, ביחד, ולא נגד!!!!