זעזוע: קאנטרי מחלל שבת יוקם בסמוך לפרויקט החרדי?

יוסי לוז
ו' כסלו ה'תשפ"ב 10/11/21 16
בהמשך לפרסומים על הכוונה להעתיק את הקאנטרי העירוני המתוכנן, משכונת הפרחים לשכונת בצוותא – יש מי שמתכנן לצאת למלחמת חורמה נגד המהלך, זאת בעקבות הסכמים קואליציוניים לפיהם המתחם יפעל בשבת • גורמים מזהירים: "באם הדבר ייצא אל הפועל, נצא למלחמת חורמה"
פרויקט נחמיאס | צילום: מהדריניוז
פרויקט נחמיאס | צילום: מהדריניוז

בימים האחרונים פורסם כי מתחם הקאנטרי העירוני שתוכנן להיבנות בקצה שכונת הפרחים בעיר, צפוי להעתיק את מיקומו לשטח הנמצא בקרבה לשדרות דרך ארץ ובסמיכות לפרויקט מול המצפה - נחמיאס שבקצה שכונות בצוותא, אשר שווק ברובו לציבור החרדי.

העברת המיקום של הקאנטרי המתוכנן לשדרה המרכזית בעיר, נעשה ככל הנראה במטרה לאפשר נגישות נוחה יותר ובכדי שהדבר יוכל לשרת את כלל תושבי העיר, אך המהלך צפוי להיתקל בהתנגדות של הרוכשים בפרויקט הסמוך, מאחר והמתחם מתוכנן לפעול בשבת רח"ל בהמשך להסכם הקואליציוני מול סיעת הליברלים, בו צוין כי מפעיל הקאנטרי יחויב להפעילו ביום השבת.

בתכנון המקורי, כאמור, הקאנטרי היה אמור להיבנות בשכונת הפרחים, בין שדרות האחווה לרחובות סביון ויקינטון, ובשיחה עם 'חריש 24' אמר חבר המועצה יוסי גולדמן, כי במידה והמכרז לבניית הקאנטרי לא יסתדר בסופו של דבר בשכונת בצוותא, תהיה אפשרות לחזור לתכנון המקורי ולשטח הנמצא בקצה שכונת הפרחים.

הסיכום בין יצחק קשת לסיעת הליברלים | מתוך ההסכמים הקואליציוניים שנחתמו ב-2018

חרף הכוונה להעתיק את הקאנטרי המתוכנן במטרה להנגיש אותו לכלל התושבים, צפויים להיות מודרים ממנו הציבור הדתי והחרדי בעיר וכל מי שהשבת יקרה בעיניו, מאחר ובהסכמים הקואליציוניים של ראש העיר יצחק קשת עם סיעת הליברלים סוכם, כאמור, כי המועצה תחייב את הזכיין להפעיל את המתחם בשבתות.

בהסכם שערורייתי זה, למעשה, התעלמו הצדדים מהעובדה כי למעלה ממחצית מתושבי העיר נמנים על הציבור הדתי והחרדי בעיר ומשכך ידירו רגליהם מהמקום, כאשר בעצם הסכם זה למעשה מונעת העירייה מיהודים שומרי שבת להתמודד במכרז או להיכנס אליו, מאחר ואחד הקריטריונים שלו הוא הפעלת הקאנטרי בשבתות רח"ל.

בשיחה עם 'מהדריניוז חריש' אומרים רוכשים בפרויקט נחמיאס הסמוך, כי באם המכרז על שטח זה אכן יצא אל הפועל, הם ייצאו למאבק עיקש בכדי למנוע זאת. "בנייני המגורים שנבנים בסמיכות לשטח המדובר יאוכלסו במהלך השנתיים הקרובות על ידי משפחות שומרות תורה ומצוות, שהשבת חשובה ויקרה להם. באם הדבר אכן ייצא אל הפועל, נצא למלחמת חורמה נגד זה", אומר אחד הרוכשים בפרויקט.

המכרז לקאנטרי זה שהיה אחד מהבטחות הבחירות של ראש העיר יצחק קשת ב-2018, מתוכנן להיבנות על שטח של 12 אלף מ"ר עם בריכות, ספא, חדר כושר, מגרשי ספורט ועוד - וצפוי להתפרסם בחודשיים הקרובים.

הסיכום על הפעלת הקאנטרי בשבת מול סיעת הליברלים הגיע כחבילה אחת יחד עם הסעיף שהתייחס לפתיחת עסקים מתחום ספורט, בילוי ופנאי בשבת, שאושר בהצבעה על ידי רוב חברי המליאה לפני קרוב לשנה, בניגוד לדעת גדולי ישראל ורוב רבני העיר.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.
 • חחח...
  חילונים אומללים שלא מוצאים את עצמם בשכונה...
  באים חרדים בהמוניהם, ואתם אוכלים קש.....
 • יש רק קומץ שהוא דתי חרדי.
 • האתר שווק לכולם ויגרו שם גם חילונים ואני אחד מהם . ועוד קבוצה של לפחות 60 משפחות שידוע לי כך שהמקום לא יהיה לפי רוחם של שומרי המצוות . ושאנשים שומרי המצוות לא יחשבו שכולם הלכו לפי החליל שלהם .
 • לא ברור מאיפה הבאתם שהוקם פרויקט חרדי בבצוותא.. כל הצוותא כבר בנויה... אי לכך ובהתאם לזאת לא נמכרו מראש פרויקטים עבור ציבור כזה או אחר...
  חריש היא עיר מעורבת ואנחנו חיים כאן יחד כולם בהרמוניה אז חלאס לייצר שינאה...
  ואגב, גם דתיים יכולים להנות מקנטרי רק לא בשבת... לכן כולם יהנו... אז חלאס עם השטויות ולהוציא כל דבר טוב לרע...
 • חברים זה נגמר!!!
  חריש מתחרדת הם באים בכמויות כל הפרוייקטים סביב בצוותא שווקו אך ורק לחרדים אימפלציה של חרדים...
  העיר היא בידיים שלהם כבר!!!!!
 • נכון שיש 1590 דירות בבצוותא, אבל כרגע הנתונים שרק כ800 דירות מאוכלסות בפועל, מתוכם כ350 חרדים שחור לבן!!!! ועוד מאות משפחות דתי לאומי, השכונה ממש לא חילונית.
  כל שאר הדירות עומדות להשכרה, מעשים שבכל יום שמסתובבים בשכונה חילונים שבאים לשכור ופשוט רואים שכונה חרדית וזזים לשכונות אחרות בעיר.
 • "קומץ' של מאות משפחות" זה לא קומץ. זה חלק מאוד משמעותי ואתה בעצם מסכים עם כל הטענות....
 • בצוותא אוכלסה רק בשנה האחרונה ב1542 יחידות דיור מתוכם מתגוררים בה קומץ קטן של מאות חרדים חלקם תולדות אהרון חלקם ליטאים . הם מיעוט קולני בולט ועושה רעש אבל רוב העיר חילונית היא תשאר חילונית . חרדים רצוים ומכובדים אבל תחיו את חייכם ואל תנסו לכפות על הרוב החילוני את אורח החיים שלכם
 • אין שייכות של מושג של להיות ביחד באמת ובכבוד הדדי בין בני אדם ולא סתם חברות מן השפה ולחוץ אלא אצל החרדים, ודבר שני מבחינה עובדתית הנוכחות הכי משמעותית בשכונה היא של החרדים אני אישית מכיר מעל עשרה זוגות חילוניים ששוקלים את היעד הבא שלהם כי חריש כבר אינה שייכת לאופי חייהם, בעזרתו ית' כן ירבו בעיר התורה והחסד המון המון משפחות חרדיות שומרי תורה, לא נורא יש את פרדס חנה היא קרובה תעברו לשם ותהנו..........
 • אין שם שום פרוייקט דתי. תפסיקו להטעית אנשים ומי שלא נאה לו שיעוף משם. חריש לא תהיה עיר חרדית!!!
 • מתוך 1500 יחידות דיור בבצוותא בקושי 100 חרדים בשכונה, כמה שקרים שאתם מוכרים לציבור שלנו. סתם גורמים לאנשים עוול להגיע לשכונה חילונית לגמרי
 • גועל נפש איזה תגובות מסיתות, שנאת חינם וצביעות יש לכם, רק את עצמכם אתם רואים. תתביישו. קצת תעסקו בקירוב וחיבור ולא כל הזמן בפילוג והסתה
 • לא שייך הטעיות הציבור הקדוש!
 • כואב לאנשים לראות שכתוב 'פרויקט חרדי'. זה המציאות בפועל. מעל 100 רוכשים חרדים בפרויקט נחמיאס הסמוך ומאות משפחות נוספות בשכונות בצוותא ומעו"ף הסמוכות....
 • בחוק השבת שעבר לאחרונה סוכם.
  ש"באם ירצה הזכיין להפעיל את הקנטרי בשבת יהיה לו את האופציה"
  אבל הוא לא "חייב" להפעיל בשבת
 • מושחת ושונא דת היית וכזה תישאר לצערנו אבל יום יבוא ותתחרט ותאכל את הפדיחות כשהילדים והנכדים שלך ידעו כמה היית לא פר כמה היית קמצן לכל דבר שבקדושה כמה פעלת והפעלת להצרת הדת,,,,,,,,,,,, כל כלב בא יומו,,,,,,,, חכה לימים שהילדים שלך ישאלו אותך אבא למה יש לך כיפה על הראש,,,,,,,,,,, הציבור החרדי בכל בארץ כבר יודע שאתה נגד התורה.