יוצאים מהסגר: התחלואה בעיר ירדה; הגנים יפעלו ממחר

יוסי לוז
כ"ט תשרי ה'תשפ"א 17/10/20
אחרי חודש בסגר ישראל נמצאת בשלב היציאה ובשלב הראשון של ההקלות יחזרו גני הילדים לפעול החל ממחר בבוקר, יחד עם מקומות העבודה והקלות נוספות • ראש העיר: "המלצנו לצוותי החינוך בגנים לגשת לבדיקות קורונה במהלך סוף השבוע, כל מתחמי הבדיקות זמינים עבורם באופן מיידי וללא צורך באישורים"

חודש אחרי שמדינת ישראל כולה נכנסה לסגר, ביום שישי האחרון אושרו בממשלה ובקבינט תקנות משרד הבריאות לכניסת שלב ראשון בהקלות על הסגר החל ממחר בבוקר, מלבד הערים והשכונות 'האדומות' בהן ימשך סגר דיפרנציאלי - ובהתאם לכך, החל ממחר ישובו גני הילדים בעיר לפעול.

בהודעה שפרסם ראש העיר יצחק קשת ביום שישי  נמסר, כי "הוא שמח לספר שביום ראשון בבוקר נפתח את כל הגנים בחריש. רמת התחלואה בעיר ירדה, והמצב הנוכחי מאפשר לנו את פתיחת הלימודים בגנים", תוך שהוסיף כי "צוותי החינוך ערוכים והגנים נקיים ומוכנים לקבל את הילדים ולחזור לשגרה, בכפוף לכל ההגבלות וההנחיות של משרדי החינוך והבריאות".

מלבד גני הילדים גם הצהרונים ישובו לפעול במתכונת מלאה כבר ממחר, יום ראשון. "המלצנו לצוותי החינוך בגנים לגשת לבדיקות קורונה במהלך סוף השבוע, בהתאם להנחיות משרדי החינוך והבריאות. כל מתחמי הבדיקות זמינים עבורם באופן מיידי וללא צורך באישורים", הוסיף ראש העיר.

בשלהי ההודעה ביקש קשת מההורים, לשמור על ההנחיות, להיפרד מהילדים בכניסה לגן, לעטות מסכות ולהקפיד על מרחק בין הורים נוספים שמגיעים לפתח הגן, כשאת הודעתו סיים בכך שהוא "מאחל לכל הילדים וצוותי החינוך – הגננות והסייעות - חזרה חלקה ומהירה לשגרת לימודים".

כניסת השלב הראשון של היציאה מהסגר כפוף לנתוני התחלואה העדכניים וההחלטות יהיו בתוקף עד ליום 31.10.20, בתקווה כי מגמה זו תימשך. אם יחול שינוי במגמת התחלואה וקצב ההדבקה יטפס שוב, הדברים ייבחנו מחדש. שרי הקבינט החליטו, כי אם בעקבות הפתיחה התחלואה תחמיר ותעלה, תכנית היציאה תיעצר ויוחזרו המגבלות.

מלבד פתיחת הגנים, השלב הראשון בתכנית היציאה כולל אפשרות לפתיחת מקומות עבודה ללא קהל, איסוף עצמי ממסעדות (טייק אווי), פתיחת שמורות טבע, גנים לאומיים וחופים ויפתחו המקומות הקדושים לתפילה במתווה שייקבע ע"י משרד הבריאות, המשרד לביטחון פנים והמל"ל לפי קפסולות.

בנוסף, יוסרו מגבלות היציאה מהבית, יבוטל האיסור לבקר בבתים אחרים, ובלבד שיעמדו במגבלת ההתקהלות. כמו כן, ההתקהלויות במרחב פתוח יהיו עד 20 איש ובחלל סגור עד 10. יתר ההגבלות נשארות כפי שהיו עד כה.