"ירחיק עדותו": מקלב תקף את קשת במליאת הכנסת • צפו

יוסי לוז
י"א תמוז ה'תשפ"א 21/06/21
במהלך נאומם אופוזיציוני שנשא חבר הכנסת אורי מקלב, הוא הזכיר את 'חוק השבת' שאושר בעיר במהלך החודשים האחרונים והאשים את ראש העיר, בכך שהסתיר פרטים מרבנים מהם ביקש תמיכה • מקלב: "הוא שיקר ורימה עם ההצעה שלו - והתיר אזורי מסחר ובילוי ומסעדות בתוך העיר"
צילום: דוברות הכנסת
צילום: דוברות הכנסת

במהלך דברים שנשא חבר הכנסת אורי מקלב מ'דגל התורה' במליאת הכנסת בנוגע להצעות אי אמון בממשלה ונגד שר הדתות מתן כהנא, הוא התייחס לפערים שבתפיסה בנוגע ל'סטטוס קוו' שהם כפי שהם מפרשים לבין ה'סטטוס קוו' כפי שרואים במפלגות החרדיות – ולדוגמה הציג את 'חוק השבת' שאושר בחריש בחודשים האחרונים.

הוא התייחס לנאומו הראשון של שר הדתות מתן כהנא, במהלכו הסביר כמה פערים יש ביננו על התפיסה של איך נראית השבת מבחינתו ואיך מבחינתנו. "הרוצה לשקר מרחיק עדותו", תקף מקלב והוסיף, כי זה "הגיע עד חריש, עד ראש העיר יצחק קשת".

בדבריו הוסיף מקלב ואמר, כי "הוא ראש העיר הראשון במדינת ישראל שניסה להביא חוק עזר עירוני שיתיר מסחר בתוך העיר ובסביבה שלו. נלחמנו נגדו, חשפנו את האמת – ומשפטנים מהציונות הדתית באו וזעקו בפניו איך הצע"ח שלו עוקרת את השבת".

"מישהו נראה לכם הסכים אתו", תקף מקלב והאשים את קשת בכך שנתמך בידי רבנים שהסתיר מהם את התמונה המלאה. "הוא הזכיר רבנים שיצאו נגדו, שהוא שיקר אותם ורימה אותם עם ההצעה שלו - והתיר בהצעה שלו אזורי מסחר ובילוי ומסעדות בתוך העיר, באזורים שחרדים גרים בהם".