ברטעה: מספר פצועים באירוע ירי בעקבות סכסוך משפחות

יוסי לוז
י' כסלו ה'תשפ"ב 14/11/21
כוחות ההצלה פינו בשעה האחרונה שני אזרחים שנפצעו במהלך אירוע ירי בכפר ברטעה הסמוך לעיר – ואלו פונו להמשך טיפול בבית החולים הלל יפה בחדרה • כמו כן, פצועים נוספים ככל הנראה פונו על ידי הסהר האדום וגורמי רפואה לבתי רפואה ברשות הפלסטינית • המשטרה פתחה בחקירת האירוע
צילום: דוברות ארגון הצלה
צילום: דוברות ארגון הצלה

ברקע דיווחים סותרים על ירי בכניסה לחריש, בדקות האחרונות מעדכנים גופי החירום על שני גברים בשנות ה-30 לחייהם שנפגעו מירי בכפר ברטעה, בחלקו הפלסטיני, בעקבות סכסוך. השניים פונו עם רכב וחברו לכוחות מד"א בכביש 611, בכניסה למצפה אילן.  

מדוברות מד"א נמסר, כי "בשעה 18:52 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב שרון, על שני פצועים שהובאו ברכב לחבירה עם צוותי מד"א סמוך לחריש, לאחר שנפגעו באירוע אלימות בברטעה (הפלשתינאית)".

"חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח הלל יפה 2 גברים כבני 30 במצב קשה, בהם: אחד עם חבלות ואחד עם פציעות חודרות. ככה"נ פצועים נוספים מהארוע פונו ע"י הסהר האדום לשטח הרשות".

במד"א מעדכנים כי מלבד שני הפצועים שפונו לבית החולים הלל יפה בחדרה, פצועים נוספים ככל הנראה פונו על ידי הסהר האדום לרשות הפלסטינית. אחד הפצועים שפונה להלל יפה סובל מחבלות בגופו, ואחר עם פציעות חודרות

מדוברות המשטרה (מחוז ש"י) נמסר, כי "לפני זמן קצר התקבל במוקד המשטרה דיווח על רכב שנמצא סמוך למצפה אילן ובו נמצאו שני גברים פלסטינים כשהם יושבים ברכב עם פצעי ירי".

"מבדיקה ראשונית עולה החשד כי הם נורו בכפר ברטעה גזרת צפון השומרון והרקע לפציעתם ככל הנראה סכסוך משפחות. השניים פונו לביה"ח על ידי מד"א במצב קשה (עפ"י גורמי הרפואה). המשטרה החלה בבדיקת נסיבות האירוע".

מדוברות איחוד הצלה (מחוז צפון) נמסר, כי "צוותי הרפואה של איחוד הצלה העניקו סיוע ראשוני לשני נפגעי ירי שהובאו מהכפר בַּרְטַּעָה  לכניסה לישוב מצפה אילן".

חובש 'איחוד הצלה', עומר טל, מסר: "מדובר בשני נפגעים קשה שהובאו ברכב פרטי מהכפר בַּרְטַּעָה לקבלת טיפול בכניסה למצפה אילן. לדברי נהג הרכב שהביא אותם ברכבו הם נפגעו מירי בכפר".

חובש נוסף של איחוד הצלה, יוני קריספיל, הוסיף : "לאחר הסיוע הראשוני שהענקנו להם הם פונו להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים הלל יפה בחדרה".

צילום: דוברויות ארגון הצלה ואיחוד הצלה