לאחר מאבק: לא יוקם 'מסוף זמני' בשכונת הפרחים

יוני קפלן
י"ג תמוז ה'תש"פ 05/07/20
לאחר שהעבודות להקמת 'מסוף זמני' לתחבורה ציבורית בשכונת הפרחים החל, עיריית חריש נסוגה מכוונתה ונכנעה להתנגדות התושבים • יצחק קשת: "לאור התעקשותי על כך שהמסוף יהיה זמני - בסופו של דבר הוא לא יוקם כלל. התפתחות הזו תגרום לעיכוב בעיבוי התחבורה הציבורית בשכונת הפרחים"

אחרי התנגדות נחרצת שנשמעה מכיוונם של תושבי שכונת הפרחים, באשר לתוכנית הקמת מסוף תחבורה בגבולות השכונה, בשעות האחרונות הודיע ראש העיר יצחק קשת, כי בסופו של דבר המסוף לא יוקם כלל בשכונת הפרחים, גם לא באופן זמני.

מחאה זו פרצה לאחר מפגש 'זום' שערכה העירייה עם תושבי שכונת הפרחים, לפני כחודשיים. בעירייה מסרו אז כי יוקם מסוף תחבורה זמני בקצה השכונה, בכדי לתת מענה זמני במטרה להרחיב את שירות התחבורה בעיר באופן מיידי לנוחות התושבים. 

בעקבות כך, התושבים פתחו במחאה, בטענה כי הדבר יפגע באיכות חייהם בשל זיהום האוויר, רעש ומפגעים נוספים, שמסוף כזה מביא עמו. לישיבת מועצת העיר שנערכה לפני כחודש הגיעה קבוצה מתושבי השכונה, אשר הפגינה נגד כוונת העירייה להקמת מסוף בשכונתם.

ראש העיר מיהר להבהיר כי מדובר בהקמת חניון בלבד ולא 'מסוף' כפי שנטען, תוך שהוסיף כי בעיר יוקמו שני מסופים, האחד בכניסה לעיר והשני בשכונת מעו"ף, בהסבירו כי בסך הכל יוכשר שטח לחניית אוטובוסים. קשת אדגיש, כי המיקום שנבחר, מבין החלופות שנבחנו, הוא הרחוק ביותר מסביבת מגורים בשכונה.

למרות ההסברים שסיפקה העירייה, התושבים לא השתכנעו והמשיכו במחאה, תוך שהחתימו את תושבי השכונה על עצומה, הקימו וועד פעולה ואף ייצאו לשיירת מחאה שיצאה משטח 'המסוף' המתוכנן אל עבר רחבי העיר. התושבים אף הטילו ספק באמירה כי מסוף זה יהיה 'זמני', לאחר החלטות רבות ששונו על ידי העירייה בנוגע להקצאת שטחי ציבור.

לאור ההתנגדות, כאמור, הודיע היום ראש העיר יצחק קשת כי המסוף לא יוקם כלל בשכונה. "לאור התעקשותי על כך שמסוף התחבורה הציבורית בשכונת הפרחים יהיה זמני לתקופה של שלוש עד חמש שנים בלבד - בסופו של דבר הוא לא יוקם כלל בשכונת הפרחים", מסר קשת.

ראש העיר הוסיף, כי "לאורך כל הדרך חזרתי ואמרתי לתושבי השכונה שהסכמתי להקמת המסוף הזמני בפרחים מותנית בכך שהוא יתפנה ממקומו בתוך שלוש עד חמש שנים.  במהלך העבודה שעשינו בעניין הזה מול משרד התחבורה הוא הבהיר שהעלות הכספית להקמת מסוף למשך תקופת זמן של פחות משמונה שנים אינה מצדיקה את ההשקעה. לא ויתרתי על קיום ההתחייבות שלי לתושבים, וכתוצאה מכך הודיע משרד התחבורה בימים אלה שהוא נסוג מהסכמתו להציב מסוף זמני בפרחים".

"חשוב להדגיש", ציין ראש העיר, "שההתפתחות הזו תגרום לעיכוב בעיבוי התחבורה הציבורית בשכונת הפרחים. אך המשמעות המרכזית היא שלא יוקם כלל מסוף זמני בשכונת הפרחים, אלא מסוף קבוע בשכונת מעו"ף כפי שתוכנן מלכתחילה".

דרגו את שביעות רצונכם מתפקוד ראש העיר

מערכת האתר הדתי 'מהדריניוז חדשות חריש' יוצאת עם סקר שביעות הרצון שלכם תושבי העיר מתפקוד ראש העיר מר יצחק קשת

["לא מרוצה בכלל (19%)","לא מרוצה (19%)","מרוצה (40%)","מרוצה מאוד (23%)"]
[19,19,40,23]

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.