מגמת העלייה נמשכת: 35 חולים בעיר; חריש כתומה

יוסי לוז
ב' אב ה'תשפ"א 11/07/21
העלייה בתחלואה העירונית נמשכת ונותנת את אותותיה והחל מהבוקר חריש הפכה להיות כתומה במדד הרמזור של משרד הבריאות • בעיריית חריש מציינים כי לעת עתה לצבע העיר אין כל משמעות בכל הקשור להגבלות, אך יחד עם זאת קוראים לציבור "להקפיד על עטיית מסכות והנחיות הבידוד למי שנדרש לכך

מגמת העלייה בנתוני התחלואה וקצב ההדבקה של נגיף הקורונה בעיר נמשך, כאשר נכון להבוקר חריש מוגדרת כעיר כתומה במדד הרמזור של 'מגן ישראל' ומשרד הבריאות, עם 35 חולים פעילים בעיר ו-260 תושבים נוספים הנמצאים בבידוד בעקבות חשיפה לחולים מאומתים.

על פי העדכון האחרון של משרד הבריאות, ביממה הקודמת אומתו שלושה תושבים מהעיר לנגיף ובסך הכל כאמור, כעת ישנם בעיר 35 חולים פעילים. נכון להיום אחוז הבדיקות החיוביות בעיר עומד על  2% וציון הרמזור היומי עומד על 4.25.

נזכיר, כי ההדבקה בעיר החלה לפני כשבועיים, אז התגלה החולה הראשון בעיר בגל הנוכחי, זאת ככל הנראה בשל ההתפרצות המחודשת לפני כשלושה וחצי שבועות בבית ספר היסודי בישוב בבנימינה הסמוך, אשר גלש ליישובים נוספים ולרוב אזורי הארץ בעקבות הווריאנט ההודי שהגיע מחו"ל.

בסוף השבוע כאמור, לראשונה מזה תקופה ארוכה, חריש נהפכה מעיר ירוקה לצהובה לראשונה מזה ארבעה חודשים ובכך ההדבקה המחודשת למעשה קבלה את ההכרה הרשמית לכך שהיא אכן הגיעה לעיר ועם עלייה דיי גבוהה בתחלואה.

בעיריית חריש מציינים כי לעת עתה לצבע העיר אין כל משמעות בכל הקשור להגבלות, מלבד תמונת מצב על התחלואה בעיר. בהתאם לכך הם קוראים לציבור "להקפיד על עטיית מסכות בחללים סגורים, וכן על הנחיות הבידוד למי שנדרש לכך".

מבצע 'לתת כתף' למתן החיסונים נגד נגיף הקורונה נמשך ובשבוע שעבר, כזכור, הפעילה העירייה בשיתוף משרד הבריאות מתחם חיסונים בחריש, בו התחסנו 138 איש - רובם בני נוער. נכון להיום 8,209  מתושבי העיר התחסנו במנה ראשונה ו-7,511 מתוכם גם במנה שנייה. במדינת ישראל כולה התחסנו עד כה 5,728,526 במנה הראשונה ו- 5,190,709 מתוכם גם במנה שנייה.

על פי העדכון האחרון של משרד הבריאות משעות הבוקר, נכון להיום ישנם במדינת ישראל כולה 4,130 חולים פעילים, כאשר 261 מתוכם אומתו כחיוביים לנגיף אמש ו-67 נוספים מאז חצות ליל אמש.

מתוך כלל החולים מאושפזים בבתי החולים 75 חולים ומתוכם 30 במצב קשה ו-14 נוספים במצב קריטי, כאשר 12 מתוכם מחוברים למכונות הנשמה. מאז פרוץ הנגיף אובחנו 845,895 מאזרחי ישראל כחיובים לנגיף, כשמתוכם החלימו 835,329 ולהבדיל 6,436 נפטרו.