מצג שווא: מפיקי האירוע ממשיכים להשתמש בעירייה

יוסי לוז
י"ט אלול ה'תשפ"א 27/08/21
לאחר שבעיריית חריש טענו כי אין כל קשר בין אירוע 'שבתרבות', המתוכנן להתקיים בעיצומה של השבת רח"ל בשכונת בצוותא, כעת מארגני האירוע מציגים שוב את העירייה כשותפה • סגנית ראש העיר וממפיקות האירוע שני גרינברג: "לכולם נתונה תודתי. כן, גם לאלו שלא רוצים את הקרדיט"
עיריית חריש, ארכיון | צילום: מהדריניוז
עיריית חריש, ארכיון | צילום: מהדריניוז

לאחר שבעיריית חריש מסרו ל'מהדריניוז חריש' כי מרכז התרבות בשכונת בצוותא הושכר לעמותת 'חריש חופשית' כמו לכל אדם אחר, מבלי לדעת שזה נועד לאירוע 'שבתרבות' שייערך במהלך השבת רח"ל, כעת מארגני האירוע משתמשים בעירייה שוב ומציירים את האירוע כאילו ונתמך על ידי העירייה.

לא ברור האם מדובר במצג שווא מצד מארגני האירוע שמנסים להציג זאת כאירוע שלעיריית חריש יש יד בזה, או שמא באמת נכונים דבריהם ובעיריית חריש הציגו פני תם במענה לפנייתנו בעוד ובאמת הם שותפים להפקה זו.

בעירייה, נזכיר, טענו כי אין להם כל קשר לאירוע זה, וכאמור, האולם הושכר להם כמו לכל תושב אחר בעיר, כאשר ראש העיר מצדו דאג להבהיר, כי "שבתרבות היא לא אירוע של עיריית חריש", אך יחד עם זאת הוסיף, כי בהתאם למדיניותו בדיוק כפי שהעירייה מאפשרת לעשרות מניינים להתפלל בשבתות במבני ציבור של העירייה, כך גם בנושא זה רח"ל.

על כל זאת ולמרבה החרפה בפוסט שפרסמה הרשימה הליברלית בשעה האחרונה נכתב, כי "האירוע הזה יוצא לפועל בזכות שלושה גורמים: עמותת חריש חופשית שמפיקה אותו, חברת שפיר שמעמידה לו את המימון, ועיריית חריש שמעניקה לו את המקום והציוד".

בפוסט הארוך עליו חתומה סגנית ראש העיר שני גרינברג ויו"ר הרשימה הליברלית היא ביקשה להוסיף, כי "לכולם נתונה תודתי. כן, גם לאלו שלא רוצים את הקרדיט על עזרתם", תוך שנתנה לקוראים להבין למי ולמה מפונת תודה זו.

פנינו לדוברות עיריית חריש שוב, לאחר שזו לא הכחישה בנחרצות את השתתפותה בהפקת האירוע ולא חשבה לנקוט באמצעים משפטיים מול מפרסמי ההודעה – אך עד לרגע זו לא קבלנו כל תגובה או הכשה נוספת מצדם. כשזו תתקבל, אם וכאשר, נפרסמה באופן מיידי.