מציב מראה: אבוטבול תוקף את המיזם וחושף את השקר

יוסי לוז
כ"ו אלול ה'תשפ"א 03/09/21
לקראת הפעלת הקו הפיראטי בעיר החל מהשבת הקרובה רח"ל, חבר הכנסת משה אבוטבול תקף את 'ישראל ביתנו' ואף חשף את השקר ואת התנגדות המפלגה בעבר לתח"צ בשבת • בימים האחרונים המיזם המתריס גונה בהרחבה בביטאונים החרדיים ובהמודיע ציינו כי קשת מתנגד לכך
צילום: דוברות הכנסת
צילום: דוברות הכנסת

על רקע הכוונה להפעיל את קו הפיראטי של אגודת שבוס בעיר בעיצומה של השבת הקרובה רח"ל, חבר הכנסת משה אבוטבול חושף את השקר ואת התמונות המזויפות הצפויות להתפרסם מנסיעת הבכורה במהלך השבת הקרובה.

נזכיר, כי במהלך השבוע הודיעה נציגת ישראל ביתנו במועצת העיר עידית ינטוב כי החל מהשבת הקרובה רח"ל ייחל לפעול קו תחבורה פיראטי מחריש אל עבר הגן הלאומי בקיסריה ומרכזי הקניות הסמוכים לעיר, תוך שדאגה לציין כי מדובר ביוזמה פרטית אשר לא קשורה לעירייה.

במהלך הימים האחרונים קיבל המיזם גינויים בכל ביטאוני יהדות התורה, המבשר המודיע ויתד נאמן, אך בעוד וב'המודיע' פרסמו הבהרה וציינו כי ראש העיר יצחק קשת מצהיר כי הוא מתנגד להפעלת קו זה ואף מתנגד לה, ביתד נאמן בחרו לציין כי מי שעומדת מאחורי המיזם היא מספר 2 ברשימתו של ראש העיר, כאשר בהמבשר בחרו להתעלם מקשת לחלוטין.

"זוכרים את ההגעה של חברי הכנסת מישראל ביתנו לטבריה לחנוך את הקו לחילול השבת של נוע תנוע?", כתב אבוטבול בפוסט שפרסם בפייסבוק והוסיף, כי "בשבת הקרובה צפויה חברת הכנסת לימור מגן תלם מישראל ביתנו לחנוך את הקו של שבוס בעיר חריש".

בפוסט ארוך ומפורט שכתב אבוטבול הוא הוסיף כמה דברים שכדאי לדעת, כמו העובדה כי בתקשורת יציגו זאת כאילו והנסיעה הראשונה הייתה מלאה. "הקו יהיה מלא", הוסיף אבוטבול אך סייג, כי "בעיקר בפעילים פוליטיים ובעיתונאים שיגיעו לסקר את האירוע".

כמו כן כתב אבוטבול, כי "הקו מוצע חינם במימון גורמים מסחריים, אבל ברגע שיבקשו לגבות עבורו תשלום, הוא יגווע וייעלם - בדיוק כפי שקרה בתוך שבועיים לקו בטבריה", תוך שהוסיף, כי "למפלגת ישראל ביתנו אין שום קשר לתחבורה בשבת. היא לא תרמה שקל כדי שזה יפעל, ורק באה כהרגלה לגזור את הסרט על פעולות שאחרים עושים".

בהמשך הפוסט הוסיף ותקף אבוטבול: "האם שאלתם את עצמכם - חוץ מהצהרות ומופעים תקשורתיים, מה באמת עשתה ישראל ביתנו למען תחבורה ציבורית בשבת? אז ככה: בכל פעם שישראל ביתנו הייתה חברה בקואליציה ועלו הצעות לתחבורה ציבורית בשבת - חברי ישראל ביתנו הצביעו נגד או נעדרו, גם כאשר היה מדובר בהצעה להפעלה במתכונת מצומצמת או במסירת הנושא להחלטת הרשות המקומית".

"זה קרה ב-22 ביוני 2011, ב-11 בנובמבר 2015, ב-21 ביוני 2017, ב-6 ביוני 2018 וגם ב-21 בנובמבר 2018", הוסיף אבוטבול ופירט. "ביתר ההזדמנויות קיפלו אנשי ישראל ביתנו את הזנב וברחו מהמליאה בזמן ההצבעה. גם אביגדור ליברמן עצמו, כאשר שימש בתפקיד שר התחבורה, מנע במו-ידיו תחבורה ציבורית בשבת, והדבר היחיד שהסכים היה לאפשר תחבורה בשבת בישובים ערביים (9 ביולי 2003)".

"אז על מי בדיוק אתם מנסים לעבוד?", תמה אבוטבול על הפרובוקציה המתוכננת וסיכם את דבריו בעקיצה לליברמן: "המקסימום שאולי יקבלו מצביעי ישראל ביתנו מליברמן הוא מריצות ציבוריות בשבת, וגם זה לא בטוח".