מרגש: הסיפור מאחורי החתונה שנערכה ב'בצוותא'

מערכת מהדריניוז
י"ט אלול ה'תשפ"א 27/08/21
זוג מהעיר שמבקש להתנדב בקהילה, מוצא עצמו מפיק חתונה בפרק זמן של פחות משבועיים, החל מהקייטרינג והכיסאות, זר פרחים לכלה ואפי' צלם לחתונה • ראש העיר יצחק קשת עם 'סיפור לשבת' על הערבות ההדדית כאן בעיר, האכפתיות והזכות להשתתף בהקמת בית בישראל

רבים תמהו והרימו גבה לפשר החתונה שהתקיימה אמש במרכז התרבות של שכונת בצוותא עד לשעות הלילה המאוחרות, אך בפוסט מיוחד שפרסם ראש העיר יצחק קשת בשעות האחרונות הוא שיתף על מאחורי הקלעים של האירוע המרגש הזה.

תחת הכותרת 'סיפור לשבת', שיתף ראש העיר וכתב: "לפני כשבועיים פגשתי בתפילה את אליהו דואק שאמר לי כי הוא ואשתו קרן ישמחו להתנדב בקהילה. שיתפתי אותו בסיפור שהגיע לאוזניי על זוג צעיר שמבקש להתחתן אך המצב הכלכלי אינו מאפשר זאת".

"קרן דואק המקסימה מיד יצרה איתי קשר והתנדבה לארגן את החתונה, ואני הבטחתי לדאוג למקום ולסייע לה במציאת תורמים".

"קרן העלתה על כך פוסט וכרגיל בחריש התגלתה הקהילתיות הנדירה ואנשים מקסימים שמבקשים להשתתף במצווה".

"קרן נפגשה עם הזוג הצעיר והמתוק - שהכירו כאן בחריש רק לפני כמה חודשים - ועם ההורים המקסימים והצנועים שלהם ויחד עם עדי ויעקב מהעירייה נסעו לראות את האולם שנמצא במתנ"ס החדש שלנו בשכונת בצוותא".

"בכל יום יצרו קשר עם קרן עוד ועוד אנשי חסד שמעוניינים לעזור, ובתוך 10 ימים היא הרכיבה רשימת ספקים לחתונה מרשימה: קייטרינג, שולחנות, כיסאות, כלים חד פעמיים, בר אלכוהול ובקצב מסחרר המשפחה זכתה לקבל כל מה שהיה צריך לחתונה".

"אמו של החתן לא הפסיקה לבכות כשגילתה שהאולם - שבבוקר החתונה היה ריק מכל - הפך בשעות הערב המוקדמות לאולם חתונות מאובזר בכל טוב".

"ומה עם החופה? קרן שלחה את בעלה להביא סוכה מהמחסן ויחד עם בדים לבנים ופרחי פלסטיק שהביאה מגמ"ח אירועים ובעזרת נשים יקרות שעזרו בעיצוב, הסוכה הפכה לחופה יפיפייה".

"דקה 99, איפה אנשים ישימו את הצ'קים? קרן נזכרה שיש לה בבית קופסה עם מזוודה, אז היא הדביקה עליה שלט והופ - יש 'כספת'".

"המשפחה הקפיצה כורסה מסלון ביתם וברגע אחד הכורסה הפכה להיות כיסא כלה מהודר".

"מהבוקר הגיעו אנשים לעצב את האולם וקרן הלכה הלוך ושוב להביא זר פרחים, עוגת חתונה, איפור וסירוק לכלה, קינוחים בכל צורה וצבע וקישוט בלונים מרהיב".

"הגיע גם צלם מתוק והאישה שעזרה בעיצוב האולם חזרה בערב עם מצלמה פרטית שלה והפכה לצלמת נוספת. גם תקליטן השיגו ברגע האחרון, מקרר, עציצים ועוד.  והכל בתרומה!"

"באופן אישי התרגשתי מאוד להשתתף בטקס הברכות במהלך החופה ולברך את הזוג הצעיר".

"תודה עצומה לכל הספקים והתורמים, אנשי חריש היקרים שבכל פעם מחדש מגלים כמה טוב יש בהם!"

"תודה ענקית לקרן דואק המדהימה שלקחה על עצמה ברוחב ליבה את המשימה ועמדה בה: להכניס זוג תחת חופה למהדרין".

"וכך קרן כתבה לי היום: 'לא תיארתי לעצמי שאפיק אירוע כזה ושתוך שבועיים אבכה בהתרגשות ואצפה בחופה הכי מרגשת ומיוחדת שיש'".

מי כעמך ישראל!