סוף סוף: החלו העבודות לקמת האנטנה הסלולרית בעיר

יוסי לוז
י' אייר ה'תשפ"א 22/04/21
כשנתיים לאחר שהודיעו בעיריית חריש על הקמת אנטנה סלולרית בעיר, היום החלה חברת פלאפון את עבודות בשטח והאנטנה תחל לפעול בתוך כחודשיים • האנטנה תיתן מענה לכלל החברות, תשפר את הקליטה ותפחית את הקרינה • במקביל, נבחנת האפשרות של הקמת אנטנות נוספות

לאחר בדיקת חלופות שנות, היום החלו העבודות בשטח להקמת האנטנה הסלולרית הראשונה בחריש, אשר תשפר באופן משמעותי את הקליטה הסלולרית ברחבי העיר ותיתן את המענה המידי הטוב ביותר.

האנטנה מוקמת בקצה שטח הפארק העירוני העתידי, לאחר שהתעוררו התנגדויות להצבתה במקומות אחרים בעיר ולאחר שחברות הסלולר מצאו כי זהו המיקום שייתן את המענה הטוב ביותר עבור תושבי העיר, מבין כלל החלופות שהוצעו ונבדקו על ידם.

נזכיר, כי גם להצבתה בפארק העירוני התעוררו התנגדויות, בטענות לסכנת קרינה וכדו', אך לפני כשלושה חודשים בית המשפט לעניינים מנהליים בחיפה דחה עתירה נוספת שהוגשה נגד הוועדה המיוחדת לתכנון ולבנייה, ועדת הערר המחוזית וחברות הסלולר ולמעשה אושר הקמתה של האנטנה במקום זה.

העירייה הקשיבה בקשב רב להתנגדות שהביעו מספר תושבים שמתגוררים באזור והתנהלה מולם בשקיפות מלאה. העירייה הבהירה ומבהירה שוב שהאנטנה תוקם בהתאם לכל הכללים ולכל התקנים המחמירים ביותר.

לפני כחצי שנה, כזכור, נפגשו בעיר ראש העיר יצחק קשת ומנהל האגף לפיקוח טכנולוגי במשרד התקשורת רוני חורי, יחד עם נציגי חברות הסלולר סלקום, פרטנר, פלאפון והוט מובייל - וסיכמו לקדם במהירות האפשרית הקמת אנטנה זו ואף בחנו אפשרות של הקמת שתי אנטנות סלולריות נוספות, אשר יצמצמו את הקרינה שפולטים המכשירים הסלולריים וכן ישפרו את הקליטה.

את האנטנה מקימה חברת פלאפון והיא תשמש את כל החברות הסלולריות. בשבועות הקרובים יתקיימו בשטח עבודות של חציבה, יישור קרקע, הקמת קיר תומך ועוד - ועל פי ההערכות, האנטנה תתחיל לפעול בתוך כחודשיים.

ראש העיר יצחק קשת הגיע לאתר ההקמה ואמר, כי "בשעה טובה ומוצלחת, היום החלו פה העבודות בשטח להקמת האנטנה הסלולרית הראשונה, אשר תשפר באופן משמעותי את הקליטה ברחבי העיר. העירייה הקשיבה בקשב רב להתנגדויות של התושבים שמתגוררים באזור והתנהלנו מולם בשקיפות מלאה".

"הבהרנו ואנו מבהירים שוב, כי האנטנה תוקם בהתאם לכל הכללים וכל התקנים הכי מחמירים שיש", הוסיף קשת". את האנטנה מקימה חברת פלאפון והיא תשמש את כל חברות הסלולר בתקופה הקרובה – ועל פי הערכות תוך חודשיים תחל לפעול האנטנה החדשה, אולי אף לפני".