סערת החזיר | מקלב תוקף: "איפה השרים והשרות שיוקיעו ויגנו?"

יוסי לוז
י"א כסלו ה'תשפ"ב 15/11/21 1
המעשה המזעזע והנבזי של הנחת רגל חזיר על דלת משפחה חרדית – הגיע עד למליאת הכנסת, שם תקף חבר הכנסת אורי מקלב את הממשלה על הסתה כנגד הציבור החרדי • מקלב: "מה היה קורה אם זה היה בחוץ לארץ. אנחנו לא יכולים לעבור לסדר היום על דבר כזה. איפה דבר הממשלה?"
חבר הכנסת אורי מקלב | צילום:  נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת
חבר הכנסת אורי מקלב | צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

ברקע מעצר החשוד במעשה הנבזה של הנחת רגל חזיר על דלת משפחה חרדית בשכונת בצוותא ושחרורו למעצר בית, במהלך נאום שנשא חבר הכנסת אורי מקלב במליאת הכנסת הוא תקף את הממשלה וטען כי בעקבות השיח הותר דמם של החרדים, שבין היתר מתבטא בסיפור המזעזע שאירע בחריש בשבת האחרונה.

כזכור, במהלך סעודת ליל שבת גילה לתדהמתו אחד מתושביה החרדים של שכונת בצוותא, כי רגל חזיר חוברה באזיקון לידית הדלת שבפתח ביתו, זאת ככל הנראה כהמשך למאבק על צביון השכונה ולמלחמה כנגד ציבור שומרי התורה והמצוות במקום.

עוד בנושא: 

סערת החזיר: תיעוד בלעדי ממצלמות האבטחה בבניין

בנאום שנשא בשעות אחר הצהריים היום במליאת הכנסת תקף חבר הכנסת אורי מקלב את הממשלה שלטענתו מסיתה כלפי המגזר החרדי ואמר, כי "השיח הזה בא לידי ביטוי בהרבה דברים – והותר דמם של החרדים ושל קבוצות באוכלוסייה. כשיש הסתה יש לזה השלכות. זה הגיע עד למצב שבשבת אנחנו מקבלים רגל של חזיר שנתלית על דלת של יהודי בעיר חריש".

"זה דבר שצריך לזעזע", הוסיף חבר הכנסת מקלב בכאב. "מה היה קורה אם זה היה בחוץ לארץ. איך אנחנו יכולים לשתוק על הדבר הזה, כאשר רגל של חזיר הייתה תלויה שם כל השבת. אל תפגעו ברגשות האלו. אנחנו לא יכולים לעבור לסדר היום על דבר כזה. איפה דבר הממשלה? איפה דבר השרים והשרות שיוקיעו את התופעה הזו?".

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.
  • טוב שנזכרתם באמת הגיע הזמן שתגבו אותנו בחריש תבואו תבקרו בגלוי ולא רק בחדרי חדרים לשלוח את מנחם שפירא וכדו' אנחנו פשוט רוצים גיבוי חד משמעי ובצורה רורה תבאו לעיר תעודדו תחזקו................