עיר העתיד: מאות בכינוס הקמת הקהילות ומוסדות התורה בחריש

יוסי לוז
ב' אייר ה'תשפ"א 14/04/21
חריש חוזרת לחרדים: מאות רוכשים ומתעניינים השתתפו בראשית השבוע בכינוס היסטורי לכינון הקהילות החרדיות והקמת מוסדות התורה בעיר • במהלך הכנס הודיע סגן שר התחבורה אורי מקלב, כי בקרוב ממש יוסדר כל נושא התחבורה הציבורית מחריש לריכוזים החרדיים ולהיפך
חלק מציבור המשתתפים בכנס
חלק מציבור המשתתפים בכנס

הצלחה כבירה לכנס הכינון ההיסטורי של הקהילות החרדיות בעיר, במהלכו נחנכו תלמודי תורה, בתי ספר בית יעקב וכוללים לקראת בואם של מאות משפחות חרדיות לעיר, בהשתתפות ראשי ישיבות ורבנים, אישי ציבור רבים ומאות מתעניינים נוספים שבאו לשמוע ולהתרשם.

בחודש חשוון האחרון נרשמה התפתחות משמעותית בייסוד הקהילות החדשות בחריש. הגאון הגדול ר' שמואל דוד רייסנר, דיין ומו"צ בבית דינו של הגר"נ ניסים קרליץ זצ"ל ורב קהילת 'עטרת שלמה' במודיעין עילית, מונה למרא דאתרא דחריש בבתיהם של מרנן ורבנן גדולי ישראל ובראשם מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי שליט"א ומרן ראש הישיבה ר' גרשון אדלשטיין שליט"א.

מיד עם מינויו לתפקיד, החל הגרש"ד רייסנר לפעול להקמתם של מוסדות חינוך איכותיים, כוללים לאברכים, בתי הוראה ומקוואות, כמו גם לכל ענייני הכשרות בעיר, כאשר הרב התבטא שוב ושוב על הפוטנציאל העצום הטמון בחריש ואפשרותה להיות טרקלין מפואר לתורה ולומדיה.

ואכן במעמד רב רושם שנערך ביום ראשון במודיעין עילית, בראשות גדולי ישראל וראשי ישיבות רבים ובהשתתפות למעלה מ- 400 רוכשי הדירות שאמורים להתאכלס בקרוב, נחנכו בית ספר בית יעקב, תלמוד תורה, וכוללים לאברכים שיוקמו בעיר מיד עם בואם של מאות המשפחות החרדיות.

הכנס נערך בראשות ראש ישיבת חברון הגר"ד כהן, הגאון ראש ישיבת אורחות תורה הגר"ש שטיינמן, כ"ק האדמו"ר ממודזיץ, המרא דאתרא הגרש"ד רייסנר וכן אישי ציבור רבים וחברי כנסת ביניהם שר השיכון יעקב ליצמן, סגן שר התחבורה אורי מקלב וח"כ יצחק פינדרוס.

עוד בנושא:

סימנו מטרה: העיר השלישית של 'העדה החרדית' - חריש

בעצרת בחירות: הוכרז על הקמת סניף דגל התורה בחריש

הישג: המפלגה החרדית העפילה למקום השני וקבלה מעל 1,000 קול

בכנס הוכרז על פתיחתו של ת"ת 'דרכי יושר' לבני הציבור הליטאי, על פתיחת בית ספר בית יעקב לבנות של החינוך העצמאי ועל הקמת כולל אברכים 'עטרת שלמה' בראשות ראש הכוללים הגרש"ב סורוצקין, שאף השתתף במעמד ונשא דברים.

במהלך הכנס עלו הצרכים הגשמיים והרוחניים של בני המקום מהציבור החרדי והרוכשים הצפויים לעבור ולהתגורר בה בעתיד הקרוב, כאשר סגן השר אורי מקלב הודיע שבקרוב ממש יוסדר כל נושא התחבורה הציבורית מחריש לריכוזים החרדיים.

הנואמים בכנס ציינו את השמחה העצומה בחזרתה של חריש לציבור החרדי ובהתגשמותה של הברכה 'ברוך מציל גבול אלמנה', תוך שהדגישו את הסיעתא דשמיא העצומה המלווה את העיר בתהליך מואץ זה, לעומת ערים אחרות אליהן מגיעות משפחות חרדיות בהליך ארוך ואיטי הנמשך לעיתים שנים ארוכות.

בדבריהם העלו הנואמים השונים על נס את הפעילות המבורכת של 'איגוד הרוכשים חריש', שהביא לכך שציבור בני תורה גדול ואיכותי יקבע את מושבו בעיר, בפרק זמן קצר שנמשך שנה וחצי.

במהלך הכנס הוקרנה מצגת ייחודית ומרתקת המתארת את המהפכה האדירה שהתחוללה בעיר ואף נערך פאנל מיוחד עם עו"ד נתן רוזנבלט אשר ענה לשאלות המשתתפים בנושא העיר חריש.

הנוכחים ציינו לאחר המעמד את התפעלותם מכמות ואיכות הרוכשים, מתחושת הגיבוש וההתלכדות המיוחדת, מההיענות האדירה ונחישותם של כלל הרוכשים לבוא ולהקים מקום של תורה בעיר חריש ולהפוך אותה לעיר העתיד של הציבור החרדי.