עיר כתומה | עלייה בתחלואה: 34 חולים פעילים בעיר

יוסי לוז
ג' טבת ה'תשפ"א 18/12/20
התחלואה וקצב ההדבקה הגובר לא פסחו על חריש, בה נכון להיום ישנם 36 חולים פעילים, כאשר 27 מתוכם התגלו רק בשבוע האחרון • בנוסף, 173 תושבי העיר שוהים בבידוד בעקבות חשיפה לחולי קורונה שונים, מתוכם חמישה גני ילדים ושלוש כיתות בהם התגלו חיוביים
צילום רקע: מתוך אתר מאוחדת
צילום רקע: מתוך אתר מאוחדת

אחרי חודש של שיפור בתחלואה וקצב ההדבקה של נגיף הקורונה, בשבועיים האחרונים התחלואה בכל הארץ גוברת ובעקבות כך ערים רבות שבמדד הרמזור השתנו לטובה והוגדו כירוקים, חזרו אחורה והפכו לצהובות, כתומות וחלקם אף לאדומות.

העלייה החדה בנתוני התחלואה לא פסחה גם על חריש, שלכאורה מוגדרת כעת ככתומה במדד הרמזור של משרד הבריאות ו'מגן ישראל'. על פי נתוני משרד הבריאות, 28 מתושבי העיר נמצאו חיוביים לנגיף במהלך השבוע האחרון, כשנכון להיום בחריש ישנם 36 חולים פעילים בעיר.

שיעור הבדיקות החיוביות בעיר, נכון להיום, עומד על כ-5%. בנוסף, 173 תושבי העיר שוהים בבידוד בעקבות חשיפה לחולי קורונה שונים, מתוכם חמישה גני ילדים ושלוש כיתות בהם התגלו חיוביים.

במדד הרמזור חריש מקבלת ציון של 6.3 ולמעשה מוגדרת כעיר כתומה, למרות שבמשרד הבריאות עדיין לא עדכנו זאת באופן רשמי ומבחינתם היא עדיין צהובה - ובעקבות כך הפעילות במרחב הציבורי בעיר אמורה להיות מצומצמת יותר.

על פי העדכון האחרון של משרד הבריאות מהשעות האחרונות, נכון לעכשיו ישנם במדינת ישראל כולה 23,917 חולים פעילים, כאשר 2,815 מתוכם אומתו כחיוביים לנגיף אמש ו- 1,064 נוספים מאז חצות ליל אמש.

מתוך כלל החולים מאושפזים בבתי החולים 732 חולים ומתוכם 445 מהם מצבם קשה ו-135 נוספים במצב קריטי, כאשר 109 מתוכם מחוברים למכונות הנשמה. מאז פרוץ הנגיף אובחנו 372,401 מאזרחי ישראל כחיובים לנגיף, כשמתוכם החלימו 345,414 ולהבדיל 3,070 נפטרו.

בהודעה שפרסמה עיריית חריש בסוף השבוע נקראו התושבים לגלות אחריות אישית וקהילתית ולהקפיד על ההנחיות. "רק הקפדה של כולנו על ההנחיות בכל מקום - בדגש על המרחב הציבורי, מוסדות החינוך ובתי העסק - תוביל להורדת רמת התחלואה", מסרה העירייה.