עליית מדרגה: רגל חזיר על דלת משפחה חרדית בבצוותא

יוסי לוז
ט' כסלו ה'תשפ"ב 13/11/21 4
על רקע חילוקי הדעות בשכונת בצוותא בחודשים האחרונים, במהלך השבת גילה תושב חרדי להפתעתו כי רגל חזיר חוברה באזיקון לידית דלת ביתו • יצחק קשת: "מגנה את הפרובוקציה המכוערת הזו בשאט נפש. מטרתו של מעשה כזה היא לפגוע ברגשותיו של ציבור שלם" • מזעזע
רגל החזיר על דלת בית המשפחה החרדית | צילום: באדיבות המצלם
רגל החזיר על דלת בית המשפחה החרדית | צילום: באדיבות המצלם

המאבק על צביונה של שכונת בצוותא אינו פוסק, אך בשבת האחרונה הוא עלה שלב נוסף, כאשר חרדי תושב רחוב האחדות הופתעה לגלות במהלך השבת רגל חזיר מחוברת באזיקון לידית דלת בית במהלך סעודת ליל שבת.

בעקבות המקרה החריג והמזעזע, אשר נועד לפגוע ברגשות דת בשם הנאורות והחופש, עם צאת השבת הוגשה תלונה במשטרה וכן, הועברו ממצאים ותיעוד ממצלמות האבטחה בו ניתן להבחין בחשוד.

עו"ד מיכאל ליטווק המייצג את המשפחה מסר בתגובה: "לצערי קיים בחריש קומץ קטן של עבריינים שונאי דת חסרי ערכים. נפעל בכל הדרכים החוקיות העומדות לרשותנו על מנת להוציאם מהעיר. מדובר בעבירה חמורה ובפגיעה ברגשות דת. נמשיך לעקוב ולפעול עד שהעבריין יעמוד לדין ויקבל את עונשו".

ראש העיר יצחק קשת הגיב למקרה ומסר ל'מהדריניוז': "שמענו הערב על מקרה שבו הונחה רגל של חזיר על דלת של משפחה חרדית בשכונת בצוותא. אני מגנה את הפרובוקציה המכוערת הזו בשאט נפש. מטרתו של מעשה כזה היא לפגוע ברגשותיו של ציבור שלם. חריש היא עיר של כולם - חרדים וחילונים כאחד. אנחנו עושים מאמצים גדולים מאוד, בעיקר מאחורי הקלעים, להרגעת הרוחות וליצירת הסכמות כדי לקיים חיים משותפים בשכונה, ועל כולנו להוקיע מעשים מסוג זה".

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר הגיב אף הוא ומסר בתגובה ל'מהדריניוז': "מזעזע כל לב יהודי לראות איך ההסתה של שרים בממשלה נגד החרדים, מחלחלת וגורמת למעשה המגעיל שקרה בחריש. המשטרה צריכה לחקור את האירוע באופן יסודי ולהעמיד לדין את מבצע המעשה המתועב".

חבר הכנסת משה אבוטבול הגיב למקרה המזעזע ומסר בתגובה ל'מהדריניוז': "שמעתי בצער על המקרה הנבזי של הנחת רגל דבר אחר בפתח בית חרדי. אם סבור המניח שע"י הנחת הרגל חרדים ידירו את רגלם מהעיר, חלילה, זה יתן בדיוק את התוצאה ההפוכה". 

"זכותו של כל אזרח לגור בכל מקום שחפץ והנסיונות לסלק אוכלוסיה חרדית מהעיר לא תעלה יפה. ראו ערך בית שמש, שככל שהפגינו נגד החרדים , הם הגיעו יותר בהמוניהם", הוסיף חה"כ. "מציע למניח להתנצל על המעשה הנפשע ועל המשטרה למצות את הדין עם אזרחים המציתים את המחלוקת בעיר".

נציג ש"ס וחבר מועצת העיר שלמה פרץ מסר בתגובה: "חריש היא סמל ודוגמא למופת לעיר עם כבוד הדדי ואחדות בין האוכלוסיות המגוונות. המקרה המזעזע שאירע בשבת אינו משקף את הלך הרוח בעיר וכלל התושבים ללא יוצא מן הכלל מגנים בשאט נפש את המקרה המביש".

מארגון בצלמו נמסר: "מדובר בעבירה חמורה של פגיעה ברגשות דת. כאשר שמו רגל חזיר על קבר מוסלמי המניח נשלח לכלא לשנים רבות. אין ספק שגם במקרה זה אנחנו בטוחים שהיועמ"ש יפעל ויעמיד לדין את הפושע".

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.
  • בצוותא תהיה שכונה חרדית
    כמה שתנסו להצעיק לציבור החרדי הם יבואו יותר ויותר

  • איפה שאר הח"כים שיגנו את המקרה??
  • שונאי הדת שבשכונת בצוותא מוכיחים פעם אחר פעם שהם פשוט רעים וחטאים........ הם קוראים לזה חריש חופשית או אולי ליברלית וכל מיני שמות אבל אנו יודעים בפרשה שאנו קוראים על לבן הרשע שאנו אומרים בהגדה לבן ביקש לעקור את הכל......... וזה בדיוק הענין רוצים לעקור את התורה וזה לא יצליח...............
  • אין גבול לשנאה. כמה רוע.