צו הארנונה אושר וכולל את הגדלת ההנחות

יוסי לוז
ח' תמוז ה'תש"פ 30/06/20
מועצת העיר אישרה את צו הארנונה שלנת 2021 ובהתאם להוראת משרד הפנים התעריף יעלה בשיעור של 1.1% בחריש # ראש העיר יצחק קשת: "משרד הפנים לא היה צריך לחייב את הרשויות המקומיות להעלות את תעריף הארנונה בשנה הבאה. אם זה היה תלוי בי לא הייתי מאשר את העלייה"

בהתאם להוראת משרד הפנים, בשנת 2021 יעלה תעריף הארנונה בשיעור של 1.1% בחריש, כמו בכל היישובים בישראל. עלייה זו, שתחול על כל סוגי הנכסים, היא אוטומטית וגורפת ואינה נתונה כלל לשיקול דעתה של הרשות המקומית. 

ברשות המקומית מבהירים, כי "מלבד העלייה הארצית שהעירייה מחויבת בה, תעריף הארנונה בחריש למגורים ולעסקים לא יעלה בשנה הבאה". אמש, אישרה מועצת העיר את צו הארנונה של חריש לשנת 2021, כשמלבד העלייה הארצית בתעריף, הצו כולל את הגדלת ההנחות בארנונה לנכים, הורים יחידניים, עולים שזכאים להנחות ועוד. על פי הצו, הזכאות להנחה בארנונה עבור זכאים אלה תהיה על 130 מ"ר ולא רק עבור 100 מ"ר כיום.

כמו כן, העירייה הוסיפה בצו הארנונה הגדרת חיוב חדשה לקאנטרי קלאב עם החיוב המינימלי האפשרי, כדי לייצר ליזמים את התמריץ הכלכלי להקמת הקאנטרי. צו הארנונה של חריש לשנת 2021, כולל גם הנחה בארנונה למשך שלוש שנים למפעלים גדולים שיבואו להשתקע בחריש - זאת כדי לעודד הקמת מקומות תעסוקה בעיר.

ראש העיר יצחק קשת אמר, כי "משרד הפנים לא היה צריך לחייב את הרשויות המקומיות להעלות את תעריף הארנונה בשנה הבאה. משבר הקורונה עדיין בעיצומו וזה לא הזמן להעלות מסים. אם זה היה תלוי בי לא הייתי מאשר את העלייה, אך התייקרות הארנונה היא אוטומטית ואינה תלויה באישורי או באישור מועצת העיר. בצו הארנונה החדש יש בשורות של ממש עבור אוכלוסיות שזקוקות לסיוע שלנו, ואני שמח שאנחנו יכולים להעניק את הסיוע הזה".