ראש העיר קורא: די לכיעור העיר

מערכת "מהדריניוז"
י"א סיון ה'תש"פ 03/06/20
צוותי העירייה מטפלים לאחרונה בפניות רבות להסרת כתובות גרפיטי שרוססו על תחנות אוטובוס, קירות תמך, מתקני משחקים ואפילו שוחות ביוב בפארק המנגלים החדש. לדברי ראש העיר מר יצחק קשת הנושא יטופל בחומרה על ידי המצלמות הרבות המרשתות את העיר

מר יצחק קשת כתב אתמול בדף הפייסבוק שלו כי צוותי העירייה מטפלים לאחרונה בפניות רבות להסרת כתובות גרפיטי שרוססו על תחנות אוטובוס, קירות תמך, מתקני משחקים ואפילו שוחות ביוב בפארק המנגלים החדש.

לדבריו "זו תופעה שפוגעת בפניה של העיר, גוזלת משאבים וזמן מעובדי הניקיון של העירייה ומשחיתה רכוש ציבורי". עוד הוסיף קשת ואמר בחומרה כי "העיר מרושתת במצלמות אבטחה וכל מי שעובר על החוק צריך לקחת זאת בחשבון".

אין ספק כי נושא ניקיון העיר הוא אחד מהנושאים המדוברים.במפגש תושבים שנחשף באתר "חריש סיטי" צוטט גיל פישר, מחזיק תיק איכות הסביבה במועצה וחבר סיעת 'ליברלים' בקואליציה העירונית בראשות מר יצחק קשת שהסביר במפגש עם תושבים כי “תיק איכות הסביבה הוא תיק גדול ומורכב בעל היבטים רבים. ניקיון העיר הוא אחד המדדים שנבדקים. על פי מחלקת שפ”ע, את חריש מנקים יותר מכל עיר אחרת והמטרה שלנו היא לערב גם את התושבים בשמירה על הניקיון”.

גיל שיתף וסיפר עוד, כי פינוי האשפה בעיר זוכה גם הוא לתשומת לב. “ככל שיש יותר אשפה ממוחזרת, המועצה משלמת פחות על הטמנה ובמקביל מקבלת סכום כסף על כל פח ממוחזר ולכן החל מחודש הבא נערוך קמפיין הסברה לתושבים על הפח ‘הכתום’, איך עובדים איתו מה ממחזרים וכן הלאה. אנו נעבור בין הבתים ונחלק לתושבים שקיות כתומות. מסר זה יוטמע גם במערכת החינוך ובמרכז ההסברה לתושב בתהליך הקליטה של תושבים חדשים”.

לדבריו ניטור הפחים הוא גם חלק מההערכות לבניית תשתיות חריש כ’עיר חכמה’. גיל, ראש צוות פיתוח בחברת yes במקצועו, עומד גם בראש הוועדה לפיתוח עיר חכמה כאשר בוועדה שותפים  אנשי פיתוח ותשתיות והופכים את הוועדה מלבד היותה בחירת הציבור לגוף מקצועי מבין ויעיל.

 

התמונות שפרסם ראש העיר