רבני הדת"ל לנציגים: "החוק הנוכחי מנוגד להלכה"

יוסי לוז
ב' שבט ה'תשפ"א 15/01/21
סערת השבת בחריש: רבני הציונות הדתית בעיר שיגרו מכתב לנציגי הציונות הדתית במועצת העיר ובו יצאו באופן נחרץ כנגד 'חוק השבת' בתכונתו הנוכחית • "לאחר התבוננות מעמיקה, התייעצויות ומחשבות רבות מוכרחים אנו לומר כי החוק במתכונתו הנוכחית הינו מנוגד להלכה ואין ביכולתנו להתירו כלל וכלל"
צילום: ישראל ברדוגו
צילום: ישראל ברדוגו

אחרי המכתב שפורסם על ידי גדולי ישראל בעניין השבת בעיר, פורום רבני הקהילות הציוניות דתיות בחריש שיגרו אמש מכתב לנציגי 'הבית היהודי' במועצת העיר ויצאו באופן נחרץ נגד חוק העזר העירוני בעניין השבת במכונתו הנוכחית, ש"הינו מנוגד להלכה ולא יכול לעבור במועצה במתכונתו הנוכחית בשום פנים ואופן".

על המכתב חתמו הרב יוסי מייכור - רב קהילת מכון לשבתך, הרב יצחק אלגביש - רב קהילת ראשית תבואתו, הרב אריאל אליהו - רב קהילת לב חריש והרב אסף טייבי - רב קהילת דרכי אבות – ובו הם הודו תחילה לחברי המועצה של הבית היהודי, יוחאי פרג'י, שלמה קליין ויוסי גולדמן, על המאמצים הרבים והכנים להסדיר את עניינה של שבת קודש בעיר חריש, מתוך מבט כולל ומקיף על כלל תושבי חריש וצרכי העיר.

"לאחר התבוננות מעמיקה, התייעצויות עם רבני ערים ומחשבות רבות מוכרחים אנו לומר כי החוק במתכונתו הנוכחית הינו מנוגד להלכה ואין ביכולתנו להתירו כלל וכלל", כתבו הרבנים והוסיפו, כי בהתאם לכך "החוק לא יכול לעבור במועצה במתכונתו הנוכחית בשום פנים ואופן".

הרבנים הוסיפו וכתבו: "בטוחים אנו, כי תמשיכו לחפש את הפתרון המתאים והנכון על פי הדרכתה של תורתנו הקדושה, כך שחריש תהיה סמל ודוגמא לעיר השומרת על השבת ללא פגיעה במשהו מקדושתה עם שמירת האחדות והאהבה בין כלל הציבורים בעיר. והאמת והשלום אהבו".