תחלואה גבוהה: 336 חולים פעילים; חריש אדומה

יוסי לוז
ג' תשרי ה'תשפ"ב 09/09/21
התחלואה העירונית ממשיכה לטפס ונכון להיום 336 תושבים מהעיר מוגדרים כחולים פעילים, כאשר חריש עם ציון רמזור יומי של 8.8 במדד הרמזור • בהתאם למתווה הרמזור החל מהשבוע הבא חלק מהתלמידים ייאלצו לחזור למתכונת של לימודים מרחוק • היום יפעל מתחם בדיקות וחיסונים בעיר
עיר אדומה | צילום ועריכה: מהדריניוז
עיר אדומה | צילום ועריכה: מהדריניוז

כשבועיים אחרי שחריש חזרה להיות שוב אדומה במדד הרמזור של מגן ישראל ומשרד הבריאות, נכון להיום בעיר ישנם 336 חולים מאומתים וצבע הרמזור השבועי שנקבע לחריש הוא אדום עם ציון יומי של 8.8

לפני כחודש וחצי, נזכיר, חריש נצבעה כעיר אדומה לאחר חמישה חודשים של תחלואה נמוכה שברובה העיר הוגדרה כירוקה. מאז הספיקה העיר להתגבר במעט על התחלואה הגבוהה והפכה לכתומה ותוך פחות משבועיים חזרה שוב להיות אדומה.

העלייה המשמעותית המחודשת החלה לפני מספר חודשים עם פרוץ הגל הרביעי שהחל ביישוב הסמוך לעיר - והפיכתה לעיר אדומה ארע שבועות בודדים לאחר שנדמה היה כי בחריש הצליחו לעצור את ההתפרצות.

בעקבות התחלואה הגבוהה ועל פי הודעת העירייה, משמעות הדבר היא כי בשבוע הבא (12.9.21-14.9.21)  תלמידי כיתות ח' ומעלה ילמדו באופן פרונטאלי רק בכיתות-אם שבהן יותר מ-70% פטורי בידוד (כלומר, מחוסנים, מחלימים וחיוביים בבדיקה סרולוגית), כאשר בכיתות ח' ומעלה שבהן יש פחות מ-70% פטורי בידוד ילמדו מרחוק (או בשטח פתוח, בהתאם להחלטת בית הספר).

לעומת זאת, בגני הילדים, בכיתות א'-ד' ובצהרונים הלמידה תמשיך כרגיל. בכיתות ה'-ז' הלמידה תימשך תוך נקיטת פעולות ל"צמצום מגעים" בהתאם להחלטת הנהלת בית הספר. תלמידים בשילוב אישי בחינוך הרגיל ילמדו ככל יתר תלמידי הכיתה ותלמידי החינוך המיוחד ונוער בסיכון ימשיכו ללמוד כרגיל במסגרות.

על מנת לעצור את התפשטות הנגיף וכחלק מהמאמצים להוריד את התחלואה החל משעות הבוקר ועד לשעה 19:00 היום מפעילה העירייה בשיתוף משרד הבריאות תחנת בדיקות PCR לנגיף הקורונה במבנה הרב תכליתי (רחוב גפן 74). השירות בחינם, ללא צורך בהפניה ומיועד למבוטחי כל קופות החולים.

כמו כן, החל מהשעה 19:30 ועד לשעה 23:00 יפעל באותו מקום, במבנה הרב-תכליתי ברחוב גפן 74,מתחם חיסונים בשיתוף משרד הבריאות. בעירייה קוראים לכל ההורים לחסן את הילדים שבגילי 12 ומעלה ומדגישים כי על פי מתווה החזרה ללימודים, רק בחודש ספטמבר גם תלמידים שקיבלו מנת חיסון ראשונה בלבד ייכללו במניין המתחסנים של הכיתה!

על פי העדכון האחרון של משרד הבריאות משעות הבוקר, נכון להיום ישנם במדינת ישראל כולה 84,505 חולים פעילים, כאשר 3,247 מתוכם אומתו כחיוביים לנגיף אמש ו-1,818 נוספים מאז חצות ליל אמש.

מתוך כלל החולים מאושפזים בבתי החולים 1,114 חולים ומתוכם 453 במצב קשה ו-227 נוספים במצב קריטי, כאשר 160 מתוכם מחוברים למכונות הנשמה. מאז פרוץ הנגיף אובחנו 1,142,371 מאזרחי ישראל כחיובים לנגיף, כשמתוכם החלימו 1,050,587 ולהבדיל 7,279 נפטרו.