"בכיוון טוב": הנדל ביקר בעיר והבטיח לקדם פתרון לבעיית הדואר

יוסי לוז
כ"ו תמוז ה'תשפ"א 06/07/21
בהשתתפות שר התקשורת והצוותים המקצועיים נחנכה האנטנה הסלולארית שהוצבה בשטח הפארק העירוני בעיר • במהלך ישיבה עם ראש העיר הבטיח השר לקדם פתרון להמת סניף הדואר ולפעול להשלמת פריסת הסיבים האופטיים בעיר • הנדל: "חריש עיר צעירה ותהיה גם עיר מודרנית"

במהלך היום נחנכה האנטנה הסלולרית הראשונה בעיר במעמד שר התקשורת יועז הנדל וראש העיר יצחק קשת, כאשר לאחר מכן ישבו השר והצוותים המקצועיים לפגישה עם ראש העיר בלשכתו ודנו על הצרכים הנדרשים להמשך פתוחה ושגשוגה של חריש.

האנטנה החדשה הוצבה בעיר לפני כשבועיים ימים בקצה שטח הפארק העירוני העתידי על ידי חברת פלאפון, לאחר שעבדו על התקנתה משך חודשיים ימים, והיא תשמש את כל החברות הסלולריות, כאשר בזמן הקרוב יותקנו בעיר אנטנות נוספות שישפרו את הקליטה בעיר.

במהלך חניכת האנטנה אמר השר יועז הנדל, כי "חריש לא רק עיר צעירה, היא תהיה גם עיר מודרנית וזה כיוון טוב. אני שמח להיות כאן היום ולראות את עמל הפרי של החברות. בסוף המטרה של משרד התקשורת היא לחבר את ישראל וזה רק האמצעי".

"צריך לדעת שאיפה שיש אנטנות יש פחות קרינה ולא ההיפך", הוסיף השר הנדל. "ככל שיהיו יותר אנטנות בעיר, תהיה פחות קרינה. זה כמו במעלית, כאשר מדברים בטלפון בתוך המעלית יש המון קרינה ממכשיר הטלפון. רוב הקרינה מהמכשיר ולכן צריך להתאמץ שיהיו פה הרבה אנטנות בשביל להפחית את הקרינה".

ראש העיר יצחק קשת אמר, כי "אנו חונכים את האנטנה הראשונה בחריש ולא האחרונה. יש לנו עוד חמישה אתרים שצריך להקים, כדי שיהיה לנו כיסוי מלא של קליטה בכל עיר. יש לנו רוח גבית משר התקשורת וצוות המשרד ושאר הגורמים. חריש מתקדמת, יש פריסה מלאה של סיבים אופטיים בכל העיר, זה לא מובן מאליו, יש ערים שלמות שעדיין לא נכנסו לתוך הפיילוט הזה. חריש מחוברת".

בדברים שכתב יצחק קשת לאחר חניכת האנטנה הוא הוסיף, כי "הקליטה בחריש השתפרה באופן דרמטי, אך עדיין לא הושלם הכיסוי הסלולרי המלא לכל העיר. תהליך פריסת האנטנות הסלולריות בחריש בעיצומו. במקביל לאנטנה הזו הוקמה כבר אנטנה נוספת של חברת פלאפון על גג הקניון בכניסה לעיר, ובהמשך מתוכננים לקום עוד מתקני שידור בחריש". השר הנדל שב והדגיש את העמדה המקצועית של משרד התקשורת: ככל שיהיו יותר אנטנות בעיר, כך תהיה פחות קרינה".

לאחר חנוכת האנטנה התכנסו, כאמור, השר, ראש העיר והצוותים המקצועיים לישיבת עבודה בלשכת ראש העיר. אחד הנושאים שהעלה ראש העיר לדיון הוא העיכוב הגדול של הקמת סניף דואר בעיר מסיבות שאינן קשורות לעירייה. במהלך הישיבה הנחה השר את הדרג המקצועי במשרד התקשורת לקדם פתרון בהקדם לבעיה

נושא נוסף עליו דברו המשתתפים הוא השלמת הפריסה של הסיבים האופטיים בעיר. לדברי השר הנדל, 30 אחוז ממשקי הבית בחריש כבר מחוברים לתשתית הסיבים שמעניקה אינטרנט מהיר למדי, תוך שהוסיף, כי חריש היא בין הערים המתקדמות בישראל בפריסה החדשנית.