"דרך חדשה": גלידה גולדה הודיעו על סגירת החנות בשבת

יוסי לוז
ו' תשרי ה'תשפ"ב 12/09/21 1
"ישמחו במלכותך שומרי שבת": שנתיים לאחר שהייתה הראשונה לפתוח את שעריה בעיר בעיצומו של יום השבת, סניף 'גלידה גולדה' חריש הודיעו היום כי מעתה החנות לא תפעל בשבת • "אנחנו יוצאים לדרך חדשה עם הרבה תקווה, הזדמנות לעשות טוב יותר ולייחל להצלחה ולשגשוג"
צילום: מור שקיפי לאטי
צילום: מור שקיפי לאטי

שנתיים אחרי שהחלה לפעול בעיר ולאחר שהייתה החנות הראשונה בעיר שפעלה שבעה ימים בשבוע רח"ל והייתה לאחד מסמלי המאבק של הלוחמים בקדושת השבת, היום הודיעו בסניף גילדה גולדה חריש כי קבלו החלטה לסגור את החנות בשבת ולהפוך אותה לכשרה.

כפי שציינו, גלידה גולדה בעיר הייתה לחנות הראשונה שהחלה לפעול בשבת בעיר רח"ל ובאופן כללי לאחת החנויות הבודדות בעיר שפעלו בעיר במהלך השנים האחרונות, כאשר במהלך השנה שחלפה לא מעט השתמשו בה כדי לנגח בחומות השבת ולהציגה כמודל לחיקוי.

חרף העובדה כי הפעלתה של החנות בשבת הוסדרה במסגרת חוק העזר העירוני שאושר למרבה הבושה במליאת מועצת העיר לפני כתשעה חודשים. אחרי פעילות ממושכת מול בעלי הסניף, הפעילות נשאה פרי והיום הם הודיעו, כאמור, על סגירת הסניף בשבת.

תחת הכותרת "שנה חדשה, התחלות חדשות", בפוסט שפורסם על ידי הסניף בפייסבוק נכתב, כי "אחרי תקופה ארוכה של התלבטויות, קיבלנו החלטה להפוך לסניף כשר. החלטה לא הייתה קלה. לקחנו בחשבון שיקולים כלכליים, תפעוליים ואישיים. חשוב לנו לשתף אתכם בדברים כמו שהם בכנות, כי אתם חלק בלתי נפרד מההצלחה שלנו".

"אנחנו יוצאים לדרך חדשה עם הרבה תקווה, הזדמנות לעשות טוב יותר ולייחל להצלחה ולשגשוג", הוסיפו בסניף גולדה, תוך שפנו לציבור שומרי השבת בעיר וכתבו: "חברים חדשים, אנחנו מחכים ונרגשים להכיר אתכם".

לעת עתה, סניף גולדה יפעל במתכונת של כשרות מטעם רבנות רגילה בלבד, בימים א-ה בין השעות 9:00 ל-23:00 בערב. ביום שישי מ-8:00 בבוקר ועד שעה לפני כניסת שבת ומחצי שעה לאחר צאת השבת.

לצידה של גלידה גולדה הממוקמת בקניון מור שבכניסה לעיר, ישנם מספר חנויות נוספות הפועלות עדיין בשבת למרבה הצער. כעת, לאחר שגולדה היו מהנחשונים להודיע גם על סגירת החנות בשבת, תושבי העיר מקווים כי גם הפעם הם יהיו מודל לחיקוי והשראה - ובכך תחזור לשבת הכבוד הראוי לה.

השבת, היא מקור הברכה!

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.
  • יופי ככה זה כשיש סייעתא דשמיא החרדים הם כאן כדי להישאר ולנצח במובן החיובי