"עוד בוסטר": ליברמן הבטיח לפעול לחיבור חריש עם כביש 6

יוסי לוז
ט"ז אלול ה'תשפ"א 24/08/21
במהלך ביקורו בעיר, הבטיח שר האוצר אביגדור ליברמן לפעול לקידום תוכנית חיבור כביש הגישה הדרומי בעיר לכביש 6 ובכך להצעיד את העיר צעד נוסף • ליברמן: "ברגע שיחברו את חריש לכביש 6 זה עוד בוסטר, עוד רמפה לפתח את העיר ולהפוך אותה לעיר יותר יוקרתית"

דרישת עיריית חריש לחבר את כביש הגישה הדרומי המתוכנן של העיר ישירות לכביש 6, קיבל היום את תמיכתו של שר האוצר אביגדור ליברמן אשר ערך ביקור בעיר, כאשר במהלכו הבטיח לקדם את הנושא באמצעות המשרד בראשו הוא עומד ובמקביל במשרד התחבורה.

שר האוצר הגיע לחריש לפגישת עבודה עם ראש העיר יצחק קשת ועם המשנה לראש העיר ונציגת 'ישראל ביתנו' בעירייה עידית ינטוב, כאשר לאחר מכן הם יצאו לסיור בשטח בנקודה שבה יעבור הכביש החדש מעל כביש 6, כאשר ראש העיר הסביר על הצורך החשוב של חריש בחיבור הישיר לכביש 6 גם מבחינת קידום התעסוקה בעיר וגם מבחינת הנגישות לחריש.

בשורה נוספת שיצאה מביקור זה היא שבמסגרת תקציב המדינה נשמר תקציב להחלטת ממשלה ייעודית לחריש, שתזרים לכאן תקציבים ממשלתיים ותאפשר להמשיך להזניק את העיר קדימה.

שר האוצר אביגדור ליברמן אמר, כי "כבר בדיוני התקציב דאגנו שבתקציב הקרוב יכנסו שני מיליון שקל שישמשו לפיתוח העיר חריש לפחות בתקציב 2022. ברור לנו שכרגע האתגר המרכזי לחבר את העיר לכביש 6 – וגם זה כבר מופיע אודות לשיתוף הפעולה עם משרד התחבורה".

"כבר בתקציב 2021 ו-2022 דאגנו ששלוש מאות מיליון שקלים יעמדו לראשות המשימה הזו – וברגע שיחברו את חריש לכביש 6 זה עוד בוסטר, עוד רמפה לפתח את העיר ולהפוך אותה לעיר יותר אטרקטיבית", הוסיף ליברמן וסיים בכך ש"אין ספק שהצד הבא זה חייב להיות פיתוח אזור תעשייה שיאפשר לעיר לעמוד על הרגליים בזכות עצמה ובלתי תלות בשום גורמם ממשלתי כזה או אחר".

שר האוצר הוסיף ואמר: "אנחנו נלווה את העיר. המיקום הגאוגרפי שלה הוא מאוד קריטי. זה ללא ספק חייב להפוך גם לעיר מנחה בעבור כל צפון שומרון. זה למעשה העיר הגדולה בכל האזור הזה וכמובן כעיר שנותנת שירותים ונותנת את הגב לכל צפון שומרון יש לזה חשיבות נוספת".

"אי אפשר לפתור את כל הבעיות בחודשיים", סיכם ליברמן, תוך שציין את החשיבות וה"דאגה לחבר את העיר כביש 6. לחשוב על הפיתוח אזור התעשייה ולחיבור בין חריש לצפון השומרון, זו משימה לאומית – העיר הזו חשובה לנו ונמצאת בראש סדר העדיפויות שלנו ונמשיך ללוות אתכם"

ראש העיר יצחק קשת אמר לאחר הביקור, כי "הביקור של שר האוצר בחריש הוא אבן דרך חשובה בדרך לקידום החיבור של חריש עם כביש 6, ואני מודה לו על כך שהוא קשוב לצרכיה של העיר ונרתם לעזור. נמשיך לעבוד גם מול משרד ראש הממשלה, משרד הפנים, משרד השיכון ומשרדים נוספים לקידום החלטת ממשלה חדשה ולהגדלת התקציב עבורה".