'עֹז וְאוֹרָה': הקהילה הליטאית ב'בצוותא' הכניסה ספר תורה

יוסי לוז
כ"ט תשרי ה'תשפ"ב 05/10/21 6
מעמד הוד של הכנסת ספר תורה הראשון לקהילה הליטאית בשכונת בצוותא נערך ביום חמישי האחרון בהשתתפות המונים שהגיעו לחגוג בשמחת התורה • המוני המשתתפים ליוו את ספר התורה בשירה וריקודים ברחובות השכונה בראשות רבני העיר ורבנים נוספים • גלריה

שכונת בצוותא בעיר לבשה חג ביום חמישי האחרון לרגל מעמד הכנסת ספר התורה למניין קהילת 'אהבת תורה' הליטאית, כאשר בשעות הערב התקיימה התהלוכה בשירה וריקודים ברחובות השכונה בהשתתפות בני הקהילות ומאות מתושבי העיר ואורחים נוספים.

מעמד סיום כתיבת ספר התורה הראשון בשכונה, שנתרם על ידי הנגיד אלכסנדר פנסון, נערך בביתו של אחד מבני הקהילה ולאחר מכן ליווה הציבור הגדול את ספר התורה בשירה וריקודים כשבראש התהלוכה רבני העיר בראשות המרא דאתרא הגרש"ד רייסנר.

התהלוכה עברה לאורך רחובות האחדות, יחד והקהילה אל עבר המתנ"ס השכונתי, שם חגגו עם ספרי תורה תוך ריקוד של מצווה. מעמד של קידוש ד' היה ניתן היה לראות לאורך התהלוכה, כאשר תושבי השכונה מסורתיים לצד חרדים יצאו ושמחו יחד עם בני הקהילה בשמחתה של תורה ובמעמד מיוחד שליכד ואיחד את כלל הקהילות והתושבים.

במשך זמן רב חגג הציבור בריקוד של מצווה עם ספר התורה, כאשר בשמחה זו נוטלים חלק הגאון הגדול ר' שטיינמן ראש ישיבת אורחות תורה וחבר מועצת גדולי התורה, ראש ישיבות 'עטרת שלמה' הגרש"ב סורוצקין, הגרח"ז פינקל שליט"א מרבני ישיבת מיר, רב קהילת 'כוכבי אור' הגר"ד ברנד, רב קהילת תולדות אהרן הגרי"ש וואלעס, רב הגרעין התורני בעיר הגר"י אלגביש, ראש כולל 'עטרת שלמה' הגר"י ברונר שליט”א, רב קהילת חב"ד בעיר הגר"י אפשטיין והגרי"ח אלקבץ.

כמו כן נטלו חלק באירוע אישי ציבור חשובים, ביניהם מנהל תלמוד תורה חזון שמעון הרב דוד פרטוש, חבר מועצת העיר יוחאי פראג'י, ראש העיר יצחק קשת ואישי ציבור נוספים.

הערב ננעל בתחושת התעלות מיוחדת ונקודת ציון היסטורית שהעידה כי חרף כל הניסיונות הציבור התורני בעיר בכלל ובשכונה בפרט הולך ומתפתח בצעדי ענק, כאשר עוד אלפי משפחות של בני תורה יזכו להקים את ביתם במקום ראוי וחשוב זה.

הציבור החרדי בבצוותא מופלה?

צביון השכונה מתגבש. טענות שונות נשמעו ואף ננקטו צעדים משמעותיים – וישנה הרגשה שמתעלמים מצרכי הציבור החרדי. מסכימים?

["כן (58%)"," השכונה נבנתה ללא מבני דת כלל (17%)","לא (11%)"," זה תהליך שבסופו של דבר יסתדר (14%)"]
[58,17,11,14]

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.
 • כן הוא לא ראה חרדים
 • איזה שטויות ,הטעיה מכוונת של הציבור החרדי
  רוב האנשים שהיו בהכנסת ספר תורה לא מהשכונה בכלל
  לא מבין למה לשקר לציבור כול כך גדול בכזו עזות מצח
 • אשרינו שזכינו בסייעתא דשמיא לעיר כזאת מבורכת בכל כך המון בני תורה ובני עליה מסלתה ומשמנה של בני התורה בארץ הקודש,,,, רבותי אם לא עכשיו אימתי את יעד ה1500 משפחות חרדיות חצינו כבר מזמן עכשיו צריך מצינג',,,,,,,,,,,,
 • אף אחד לא יוכל לעצור את הנהירה המאסיבית לעיר
 • הציבור החרדי בבצוותא ובכל שכונות העיר רק יילך ויגדל בעז"ה. כה לחי.
 • 20- 30 אברכים שגרים בחריש וכל השאר הגיעו באוטובוס כדי לייצר תחושה שיש פה הרבה חרדים, וליצור תמונות.
  וככה מכשילים ציבור...