"פועלים מרשעות": יואב בן צור תוקף את נציגת ישראל ביתנו

יוסי לוז
ו' תשרי ה'תשפ"ב 12/09/21
בתגובה להפעלת קו שבוס והניסיון לפרוץ את חומות השבת בחריש, חבר הכנסת יואב בן צור תוקף את חברי סיעת ישראל ביתנו' העומדים מאחורי היוזמה • "חריש היא סמל ודוגמא לכבוד הדדי. נציגי ׳ישראל ביתנו׳ פועלים מתוך רשעות להרוס את האחדות והמרקם האנושי הייחודי הקיים בעיר"
צילום: מתוך אתר הכנסת
צילום: מתוך אתר הכנסת

לאחר שמיזם 'שבוס' פעל בעיר זו השבת השנייה, חבר הכנסת יואב בן צור תוקף את מפלגת 'ישראל ביתנו' ונציגתם במועצת העיר עידית ינטוב ומאשים, כי הם "פועלים מתוך רשעות להרוס את האחדות והמרקם האנושי הייחודי הקיים בעיר".

במסגרת המיזם אותו מקדמת נציגת ישראל ביתנו במועצת העיר, נזכיר, מופעל קו פיראטי בעיצומה של השבת רח"ל המשנע נוסעים מחריש לקיסריה ותחנות נוספות, חרף העובדה כי קו כזה אין בנמצא במשך ימות השבוע והביקוש לכך הוא כמעט אפסי.

עם פרסום כוונת האגודה להפעיל קו זה, נזכיר, פנה חבר הכנסת משה אבוטבול מש"ס ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בדרישה לפרק באופן מיידי את אגודות שבוס ונוע תנוע המקדמות מיזם זה, מאחר ועל פי חוות דעת משפטית שהוכנה על ידי היועמ"ש של משרד התחבורה נקבע כי מדובר בפעילות לא חוקית.

עוד בנושא:

מציב מראה: אבוטבול תוקף את המיזם וחושף את השקר

חרף העובדה כי הקו נחל כישלון גם בנסיעת הבכורה שלו, יוזמת הקו הפיראטי בעיר לא ויתרה על הפעלתו גם בשבוע זה – ובניסיון לייצר רושם כאילו והביקוש גדול, יוזמי הרעיון הפעילו את הקו באמצעות אוטובוס, אך גם הפעם ההיענות הייתה נמוכה למדיי.

חבר הכנסת יואב בן צור תקף את היוזמה ואת נציגי 'ישראל ביתנו' שעומדים מאחוריה. "השבת אינה שייכת למגזר החרדי, השבת שייכת לכלל העם היהודי, דתיים ושאינם דתיים, הפגיעה בכבוד השבת ורמיסת הדת ברגל גסה פוגעת בכל מי שהמסורת היהודית היא נר לרגליו", כתב חבר הכנסת יואב בן צור".

בדבריו התייחס בן צור לחריש והוסיף, כי "העיר חריש היא סמל ודוגמא לכבוד הדדי ואחווה בין האוכלוסיות השונות. נציגי מפלגת ׳ישראל ביתנו׳ פועלים מתוך רשעות להרוס את האחדות והמרקם האנושי הייחודי הקיים בעיר".